Псоріаз — хронічне шкірне захворювання (неінфекційне) з маловираженою симптоматикою на ранніх етапах розвитку. Виявляється у вигляді червоних плям і висипань, що лущаться, найчастіше з’являються на ліктях, колінах або на місцях, найбільш схильних до пошкодження механічним шляхом. Псоріаз може проявлятися навіть на голові і у волосяному покриві. Згодом маленькі плями розростаються і покривають все більшу частину тіла. Супроводжується свербінням, що найбільше турбує пацієнтів.

Псоріаз: причини, лікування

Явну причину виникнення даної шкірної патології реально виявити лише після комплексної діагностики організму. До причин, які можуть призвести до появи псоріатичних плям необхідно віднести:

  • генетичну схильність;
  • збої в гормональній ендокринній системі;
  • несприятливе навколишнє середовище, екологію;
  • травми;
  • неврологічні порушення (нерви, стреси).

Часто відразу кілька факторів стають причиною цього шкірного захворювання.

Псоріаз: виникнення і лікування

З різних причин псоріаз частіше зустрічається у молодих людей до 20-ти років — більше 75% хворих на туберкульоз. Псоріаз може бути вродженим, так і проявився через час. Розміри уражених ділянок варіюються від міліметра до розміру з долоньку і більше.

Псоріаз: симптоми і лікування

Симптоми псоріазу очевидні — на тілі з’являються червоні запалені бляшки з сильним свербінням. Крім колінних і ліктьових суглобів псоріаз може вражати також низ спини і місця шкірних складок. Іноді псоріаз проявляється і на нігтях (приблизно у кожного четвертого) хворого. При псоріазі відбувається періодичне злущування шкіри і формування нових наростів. У народі псоріаз називають плескатим лишаєм. При ускладненнях у пацієнтів спостерігаються гнійні ділянки і тріщини.

Способи лікування псоріазу в санаторії імені Пирогова:

  • грязелікування (аплікації на уражені ділянки);
  • бальнеотерапія (купання в ваннах з ропою курорту Куяльник);
  • фізіотерапевтичні процедури;
  • кліматолікування (купання в лимані здравниці)

Пацієнтам для зміцнення загального стану організму радять приймати сонячні ванни і прогулюватися по території здравниці — повітря тут і справді цілюще.

Грязелікування при псоріазі

Грязь курорту Куяльник — сильнодіюча речовина, що за силою свого впливу можна порівняти лише з гормональними препаратами або антибіотиками. Але перевага грязей полягає в тому, що вони мають природне походження — не тільки не зашкодять організму пацієнта, а й здатні дати більше, ніж звичайні медикаменти. Грязь Куяльника вже містить в собі цілу таблицю Менделєєва і здатна прискорювати обмінні процеси, механізм регенерації клітин, насичувати організм мінералами.

Лікування псоріазу грязями в санаторії «Куяльник» вже пройшло більше 10 тисяч пацієнтів і більше 80% повністю вилікувалися від цієї недуги.

Як проходить грязелікування псоріазу в санаторії?

Метод аплікацій вважається найбільш зручним при лікуванні патологій шкірного покриву. Грязь підігрівають на водяній бані до температури 36-50 градусів Цельсія, після чого шаром в 1-2 см накладають на уражене місце. Тривалість процедури залежить від індивідуальної переносимості пацієнта і ступеня тяжкості захворювання. Розібратися в цьому вам допоможуть фахівці, які більше 20 років працюють з різними типами шкірних захворювань. Дерматолог пропише лікування, яке підійде саме у вашому випадку, віці і в залежності від стадії і складності псоріазу.

Впливаючи на осередок шкірного захворювання комплексно, поєднуючи бальнеотерапію з грязелікуванням, кліматотерапією можна домогтися видалення псоріатичних бляшок і стійкої ремісії хвороби. Крім цього після курсу санаторно-курортного лікування пацієнти помічають поліпшення пігментації шкіри в місці псоріазу, припинення свербежу.

У літній період пацієнти, які приїхали лікувати псоріаз, можуть приймати сонячні ванни на свіжому повітрі під природними променями. Але перед цим необхідна консультація фахівця, тому що при деяких формах хвороби перебувати на сонці довгий час протипоказано. Взимку санаторій пропонує пацієнтам проведення УФО (ультрафіолетового опромінення), яке рекомендують проводити після водних або грязьових процедур.

Протипоказання

Протипоказань до грязелікування псоріазу або прийому ропних ванн на курорті небагато, але вони є — не можна приймати грязьові аплікації в період загострення хвороби, дозволяється тільки в неактивній фазі. Інакше запалення може збільшитися, а лікування призведе до зворотного ефекту.