Підводне витягування хребта

ProcedureName

Ванна підводного витягування хребта — одна з найпопулярніших процедур в санаторії «Куяльник». Існує кілька різновидів: горизонтальне, вертикальне, з нахиленою спрямованістю. Також може використовуватися витягування тільки для шийних або поперекових відділів. Комплекс підводного витягування хребта в санаторії проводиться в ропних ваннах.

Основний механізм впливу

При використанні цього методу лікування, подразнюється рецепторний апарат шкіри. Це в свою чергу впливає на пропріорецептори м’язів і зв’язок, розташованих навколо суглобів. Все це покращує активність рухових аналізаторів і функціонування мозку, значно зменшує набряки, больові синдроми і, звичайно ж, покращує рухливість в суглобах.

Підводне вертикальне витягування хребта

Вертикальне витягування вважається найбільш ефективним. Все завдяки впливу гравітації на осередок запалення. Також м’язи розслабляються завдяки впливу температури води і мінералів, що в них містяться. Така терапія присутня практично у всіх санаторіях і санаторно-курортних комплексах, де практикують бальнеогрязелікування. Цю процедуру також називають антигравітаційної рефлекторної методикою.

Показання до застосування підводного витягування хребта

Як і у будь-якої процедури, у підводного витягування хребта є показання та протипоказання. Серед симптомів виділяють:

  • Наявність міжхребцевих гриж;
  • Перша стадія розвитку хвороби Бехтєрєва;
  • Різні види спондильозів;
  • Остеоартрози і остеохондрози крижового відділу хребта.

Від чого залежить вибір методу витягнення:

Яку технологію вибрати, вирішує фахівець. Він орієнтується на ступінь занедбаності захворювання, хворобливість відчуття і загального стану здоров’я особи. Подводне горизонтальне витягування хребта застосовують при грижі, пацієнта розміщують на спеціальному щиті і кладуть у велику ванну або басейн.

Для процедури вертикального витягнення також використовують ремені і поручні, за які буде триматися хворий. При проведенні процедури пацієнта занурюють у воду з температурою 36-38 градусів, що дозволяє м’язам розслабитися.

Протипоказання до проведення підводного витягування хребта

Хоча дана методика і має безліч переваг. Але застосовувати її можна далеко не при всіх хворобах і травмах. Її не призначають в наступних випадках:

  • При остеохондрозі зі спінальними і церебральними синдромами;
  • При корінцево-спінальних синдромах, які вражають судини в ділянці нирок;
  • При різних неврологічних синдромах і захворюваннях в гострій формі;
  • При протипоказаннях до лікування грязями і ропою, наприклад, при серцево-судинних хвороби або грибкових інфекціях, що
  • проявляються на шкірі;
  • Хвороби, пов’язані з пошкодженням судин головного і спинного мозку;
  • Погана переносимість витягування;
  • Хвороби дегенеративно-дистрофічного характеру;
  • Пухлини, що вразили центральну нервову систему;
  • Повне «блокування» будь-якої області хребта.

Як проводиться дана процедура

Пацієнта закріплюють на даному апараті і фіксують тіло корсетом. Також на нього одягають пояс, з додатковими кріпленнями для важків. Далі апарат, в якій закріплений хворий опускають в ванну або басейн і там він знаходиться протягом 5-7 хвилин. Перші кілька процедур проводяться без ваги — це перевірка витривалості. Далі на пацієнта вішають грузик вагою 1-2 кг. До середини терапії навантаження на жіноче тіло може досягати до 10 кг, а у чоловіків — до 18 кг. До закінчення терапії навантаження на хребці поступово зменшують до початкової величини.

Величина вибирається залежно від стану хворого. Якщо після проведення процедури він відчуває втому і біль у м’язах, наступне витягування буде проводитися з меншою вагою. Після закінчення кожної такої терапії пацієнт повинен лежати в нерухомому стані 1 годину на жорсткій кушетці. Далі на ньому фіксують корсет або пояс, і він відправляється відпочивати в свій номер на півтори години.

Одеський санаторій з підводним витягуванням хребта

«Куяльник» є одним з найпопулярніших санаторіїв на всій території України. Часто сюди звертаються пацієнти, втрачаючи всяку надію на одужання. Підводне витягування хребта при грижі, яке застосовується на курорті має кращий результат ніж хірургічне втручання. Воно дає дієвий і більш тривалий ефект дії. І якщо після медикаментозного лікування і операцій з часом настає рецидив, то після витягнення, хворобу можна контролювати.

Також крім цієї методики в санаторії застосовується ЛФК, фізіотерапія, механотерапія, різні масажі і процедури для підвищення м’язового тонусу. Перерва при проведенні цього курсу терапії повинна бути мінімальною, можливе призначення її проведення кожен день або через день, за умови застосування інших бальнеогрязьових процедур.

Забронювати путівку

Крок 1/2





Крок 2






* деякі поля заповнені некоректно
Зв`яжіться за нами!