Підводне витягування хребта при грижі

Міжхребцева грижа і можливі наслідки для організму

Грижа – одне з досить розповсюдженних порушень опорно-рухового апарату. Це, як правило, болісне утворення, що виникає як результат порушення цілісності (розриву) міжхребцевих дисків під впливом певних факторів.

Дегенеративні зміни в міжхребцевих дисках (грижі) можуть мати несподівані і дуже сумні наслідки для пацієнта. Грижа вважається небезпечним явищем через характерну властивість зміщуватися в бік хребта і порушувати діяльність спинного мозку. А спинний мозок відповідає за роботу центральної нервової системи і «пов’язує» тіло з головним мозком, віддаючи «накази». Вчасно не виявивши грижу і не прийнявши лікувальні заходи, можна зіткнуться з паралічами верхніх і нижніх кінцівок, аж до порушень діяльності внутрішніх органів.

Ось як виглядає грижа (мал. 3).

Причини виникнення та різновиди гриж

Грижа – поширене явище не тільки серед літніх людей, а й серед молодого населення.

Грижа виникає:

Як розпізнати грижу: різновиди і симптоми

Біль в місцях локалізації грижі є найбільш частою скаргою пацієнтів. Біль може супроводжуватися поколюванням в пальцях ніг, онімінням, спазмами. Симптоми різняться в залежності від місця розташування грижі, її типу і ступеня.

Грудна грижа супроводжується болями в грудній клітці, при поворотах корпусу, в області серця (поколювання). А ось запаморочення, мігрені, біль в шиї можуть свідчити про наявність грижі шийного відділу хребта. Болісні поколювання в плечі або передпліччі, порушення сну, погіршення пам’яті повинні якомога швидше змотивувати вас на візит до фахівця в санаторій.

Найбільш поширеним місцем для формування грижі є поперековий відділ. Практично 100% пацієнтів з таким діагнозом скаржаться на оніміння або навіть поколювання пальців ніг, тривалі болі в області попереку, спазми м’язів при розгинанні, болі в області задньої поверхні ноги і ступнях.

Якщо ви помітили у себе ці симптоми, зверніться до фахівця для точного діагностування. Лікуванням даного порушення займається вертебролог, ортопед і невролог. Іноді пацієнта направляють на консультацію до хірурга, рефлексотерапевта, масажиста, мануального терапевта, рентгенолога. У санаторії «Куяльник» вам допоможуть не тільки з діагностуванням, але і з лікуванням грижі без хірургічного втручання.

Лікування грижі в санаторії «Куяльник»

У санаторії «Куяльник» понад 185 років успішно лікують захворювання опорно-рухового апарату, в тому числі грижі. Пацієнтам призначають ЛФК, фізіотерапію, мануальну і медикаментозну терапію. Але найбільш цінним і ефективним способом лікування є підводне горизонтальне витягування хребта в рапній ванні. Воно не зрівняється з мануальним масажем, але в комплексі здатне позбавити пацієнта від грижі або значно зменшити її за досить короткий термін.

Як проводиться процедура підводного горизонтального витягування

При міжхребцевих грижах застосовують горизонтальне витягування. Пацієнта закріплюють на спеціальному апараті, фіксуючи корсетом тіло. Також одягають пояс. До нього в подальшому будуть прикріплювати додатковий вантаж, забезпечуючи дуже м’яке навантаження на хребет. Вага важків буде змінюватися в процесі процедури, від великої ваги до меншої. Одягнувши на пацієнта корсет і пояс, його опускають у велику ванну з теплою водою (близько 36-38 градусів). Така температура дозволяє м’язам розслабитися, що дуже важливо при делікатному витягуванні.

Тривалість підводного витягування: 5-7 хвилин.

Якщо пацієнт вперше відвідує цю процедуру, витягування проводиться без додаткової ваги. І лише після пари сеансів допускається використання вантажу вагою 1-2 кг. Надалі вага вантажу для жіночого організму може досягати 10 кг, для чоловічого – до 18 кг. Найбільш оптимальним вважається вага вантажу, при якому у пацієнта знімається больовий синдром. До закінчення терапії вага знижується до початкового показника. Величина вантажу підбирається індивідуально в залежності від стану здоров’я, віку, стадії грижі і витривалості пацієнта. У разі якщо пацієнт відчуває біль в м’язах або втому після підводного витягування, тоді радимо зменшити навантаження при повторному сеансі.

Після проведення даної процедури дуже важливо перебувати в нерухомому положенні протягом 1 години на твердій поверхні. Далі на пацієнта надягають пояс або корсет і він прямує відпочивати ще протягом 1,5 години для закріплення лікувального ефекту.

Протипоказання

Підводне витягування НЕ призначають:

Ефект від підводного витягування

Процедура підводного витягування в санаторії «Куяльник» сприяє розслабленню м’язів в області хребта. Пацієнт позбавляється від болю і спазмів. Відновлюється кровообіг в болісних ділянках, взаємодія міжхребцевих суглобів, збільшується функціональна рухливість хребта і загальний стан пацієнта.

Як показала практика, підводне витягування хребта при грижі надає надзвичайно високий терапевтичний ефект, у порівнянні з іншими методами лікування гриж. У той же час може призначатися багатьом пацієнтам. Лікувальний курс в поєднанні з ЛФК, процедурами для підвищення м’язового тонусу і масажами дає дієвий і тривалий ефект, що позбавляє пацієнта гриж.

Запишіться на консультацію і почніть життя без болю.

Забронювати путівку

Мінімальний термін бронювання 12 днів

* деякі поля заповнені некоректно
Зв`яжіться за нами!