Своєчасне лікування зубів може не тільки врятувати красу вашої посмішки, але й зберегти здоров’я ваших зубів. Не чекайте поки проблема вирішиться самостійно, а зубний біль покине вас як у казці, варто лиш загадати бажання. Приходьте на огляд до стоматолога і не чекайте на чари.

Багато пацієнтів відкладають похід до фахівця, тому що бояться болю під час процедури. Ми хочемо вас заспокоїти – в санаторії використовують знеболюючі засоби, щоб ви не страждали від неприємних відчуттів, і виходили із кабінету стоматолога з посмішкою на обличчі.

Які стоматологічні проблеми лікують в санаторії «Куяльник»?

З якими захворюваннями порожнини рота найчастіше звертаються в одеський санаторій? Найчастіше пацієнти скаржаться на болі в зубах, викликані різними запаленнями і порушеннями емалі. До нас приходять з:

 • карієсом різний видів;
 • пульпітом;
 • періоститом;
 • патологіями росту зубів мудрост.

Види і ознаки карієсу

Про карієс знають всі, але ось про його різновиди – лише деякі. Залежно від глибини ураження карієс буває таких видів:

 • на стадії потемніння емалі;
 • поверхневий;
 • середній;
 • глибокий.

На першій стадії карієсу (в так званій «стадії плями») змінюється колір емалі. Друга стадія – поверхневий карієс – проявляється, як поразка емалі у вигляді сколів, потертостей і потемніння. З’являється реакція зуба на зовнішні подразники – холодну/ гарячу їжу. Середній карієс – наступна ступінь карієсу. Руйнується верхній шар дентину (тверда частина зуба під емаллю), може супроводжуватися періодичним болем. Глибокий карієс – повне руйнування дентину до пульпи (проявляється як діра в зубі, куди зазвичай ставлять пломбу після видалення карієсу). 4-а стадія часто характеризується гострим болем.

Як розпізнати карієс самостійно?

У карієсу є кілька проявів. Одним із зовнішніх проявів є зміни кольору емалі (поява як світлих, так і темних ділянок) і утворення потертостей. Під час прийому їжі ви можете відчувати гострий або ниючий біль. Особливо часто при карієсі зуби реагують на солодке, гаряче або холодне. Неприємний запах з рота також може свідчити про запальні, гнійні процеси в ротовій порожнині.

При середній стадії карієсу ви можете самостійно помітити поглиблення в зубі, яких не було раніше (навіть язиком вони легко знаходяться). Якщо ви виявили хоча б одну з ознак карієсу, зверніться до фахівця.

Лікування і профілактика карієсу

При карієсі на будь-якій стадії потрібно приділяти належну увагу гігієні зубів. Бажано чистити зуби ниткою або пастою з вмістом кальцію і фтору після кожного щільного прийому їжі. Також бажано скорегувати харчування і зменшити цукровмісні продукти в раціоні. Ці рекомендації допоможуть вам уповільнити розвиток карієсу, але з лікуванням вам допоможе тільки стоматолог. Тому, не відкладайте похід до фахівця в довгий ящик.

Лікування карієсу на початковій стадії супроводжується зміцненням емалі за допомогою спеціальних засобів з вмістом іонів фтору і кальцію. Наступні стадії карієсу зубів лікуються видаленням уражених ділянок зуба і пломбуванням. На огляді у стоматолога в санаторії «Куяльник» вам допоможуть визначити проблему, видалити карієс і поставлять пломбу. Ціни на ці послуги дивіться в розділі «Діагностика».

Пульпіт і його лікування

Пульпіт часто виникає як наслідок глибокого карієсу, що не лікувався вчасно. Часто пацієнти скаржаться на сильні напади зубного болю, особливо в нічний час, навіть коли немає харчових подразників.

Лікування пульпіту проходить зазвичай в кілька етапів:

 1. Видалення пульпи («живого нерва») з зубних каналів під анестезією. Іноді вдається зберегти нерв, лише прибравши запалення. Але це вдається тільки тим пацієнтам, хто звернувся вчасно. На стадії гострого пульпіту ампутація пульпи практично неминуча.
 2. Пульпотомія. Видаляється лише частина пульпи в коронці зуба, коренева частина зберігається.
 3. Пломбування каналів коренів і коронкової частини.

Зазвичай для лікування запалень зубів досить 2-3, а іноді і одного сеансу.

Замовте путівку в санаторій –ми подбаємо про вас і про ваші зуби!