Болі в суглобах у даний час знайомі практично кожному. Якщо раніше суглобові хвороби вражали переважно людей середнього та похилого віку, то тепер від такої проблеми страждають і більш молоді люди у віці 20-30 років. Більш того, на подібні больові відчуття починають скаржитися навіть діти.

Види хвороб

Найпоширенішим захворюванням суглобів вважається остеоартроз. Ця недуга також має різновиди, які можуть вражати не тільки суглоб, але і тканини, і хрящі навколо нього. Не менш відома хвороба — артроз, який в першу чергу вражає хрящі і викликає сильні запалення.

Про наявність хвороби також говорять деформації в суглобах. У цьому випадку часто страждає не тільки організм людини, але і його повсякденне життя

.

Виділяють два види остеоартроза:

  • Локалізований — впливає на один суглоб;
  • Генералізований — уражається відразу кілька розташованих поруч суглобів.

Як поширюються хвороби

В першу чергу від суглобових хвороб страждають кисті, суглоби в стопах, шийних і поперекових хребцях, а також суглоби в коліні, стегні і навіть в плечі.

Через дії суглобових захворювань, суглоби розм’якшуються і стоншуються. Але крім цього з’являються такі новоутворення, як остеофіти — ущільнення на кістках.

Причини виникнення суглобових захворювань

  • Пошкодження суглоба — одна з найпоширеніших причин;
  • Вроджена патологія суглоба — дисплазія.
  • Запальні процеси, які призвели до пошкоджень суглоба і тканин навколо нього. Цьому може сприяти аутоімунна хвороба і деякі інфекції.

Фактори що впливають на розвиток хвороб

Суглобові хвороби найчастіше набувають хронічного характеру і протікають з ремісіями і загостреннями. Є кілька факторів, які можуть спровокувати загострення:

  • Погана екологія країни. Брудне повітря, велика кількість хімікатів в їжі і продуктах повсякденного харчування;
  • Зневоднення нерідко призводять до проблем з суглобами;
  • Вживання мертвої їжі. Їжа, в якій немає вітамінів, мінералів і різних амінокислот призводить до погіршення здоров’я в цілому;
  • Сезонні хвороби і інфекції. Найчастіше вони впливають спочатку на вже пошкоджену систему життєдіяльності;
  • Сидячий образ життя.

Лікування суглобових захворювань в санаторії «Куяльник»

Сильні болі в суглобах, різні деформації і сильна втома є сигналом, що варто звернутися до лікаря. Існує безліч методик для лікування хвороб суглобів, але не всі вони надають належний ефект. Лікування в санаторії ім. Пирогова є чудовою альтернативою медикаментів. Застосування грязьових аплікацій, компресів, газогрязьових ванн і лікувальної гімнастики в басейні значно поліпшать стан пацієнта. Пройдуть болі, запалення і судоми. А в комплексі з кліматичними умовами санаторного комплексу і дієтичним харчуванням, можна підвищити імунітет і стан здоров’я в цілому.