Нервова система відповідає за функціонування всіх органів і систем в організмі людини. Вона об’єднує їх — впливає на роботу серцево-судинної системи, опорно-руховий апарат, забезпечує чутливість всьому тілу.

Існує багато захворювань нервової системи. І кожне з них відрізняється за симптомами і характером протікання. Часто вони порушують роботу інших органів. Це обумовлено тим, що по всьому організму знаходиться величезна кількість нервових закінчень і кожна система життєдіяльності реагує на збої по-різному.

Які захворювання нервової системи бувають?

Патології нервової системи класифікують як:

  • Передаються у спадок;
  • З’явилися внаслідок травми;
  • З’явилися після перенесення інфекції;
  • Хронічного характеру;
  • Судинні.

Судинні хвороби зустрічаються найчастіше і є дуже небезпечними. Нерідко вони призводять до серйозних порушень в русі, інвалідності і навіть летального результату. Сюди можна віднести хвороби з порушенням кровообігу в мозку в гострій і хронічній формі. Ці проблеми виникають через атеросклероз або гіпертонічні захворювання. Хвороби протікають дуже гостро, часто вони супроводжуються нудотою, блювотними позивами, мігренями, зменшенням чутливості в кінцівках.

Захворювання, яке з’явилося в результаті інфекції вважаються хворобами центральної нервової системи. Серед захворювань, які впливають на роботу головного мозку можна виділити такі нейроінфекції як малярія, енцефаліт. Вони викликають нудоту, сильні головні болі, порушення в роботі свідомості, також значно підвищується температура.

Хвороби, які передаються у спадок мають відгалуження на геномні і хромосомні. Найпоширеніша хвороба, що вражає хромосоми — синдром Дауна. Що стосується геномних хвороб — вони вражають нервово-м’язову систему. Їх симптомом буде інфантильність, порушення обміну речовин і опорно-рухового апарату.

Часто такі хвороби виникають від травм і пошкоджень головного мозку та хребта. Найпоширеніша неврологія — струс мозку. Воно викликає блювоту, порушення координації, зниження тактильних відчуттів і амнезію.

Причини хвороб

Причиною захворювань нервової системи у дітей і людей старшого віку є зараження інфекцією. Це можуть бути:

  • Різні бактерії, такі як стафілококи і стрептококи;
  • Наявність в організмі грибків і інших паразитів;
  • Вірусні захворювання, які передаються повітряно-крапельним шляхом;
  • Патології також передаються в період виношування дитини, наприклад, краснуха.

Захворювання периферичної нервової системи нерідко провокують травмою спини, метастазами і пухлинами в цій області, хворобою Паркінсона. Також їх викликають і звичайні чинники — погане харчування, авітаміноз, наявність порушень ендокринної системи. Нерідко їх провокують антидепресанти, прийом спиртного і наркотиків.

Симптоматика захворювань нервової системи

Захворювання нервової системи і їх симптоми можуть бути дуже різними. Найпоширенішим ознакою недуги є руховий розлад і зниження сил у м’язах. Далі може розвинутися параліч, тремор і неконтрольовані руху — хореї, патологічні пози. Також прогресуючі хвороби можуть викликати порушення мови, появу нервового тику, погіршується тактильна чутливість.

Є ще одна група симптомів, вона впливає на інші системи в організмі. Хвороби можуть викликати болі в шиї і спині, сильну мігрень, біль у кінцівках. Вони також впливають і на органи чуття — може знизитися нюх, зір або смакові відчуття.

Серйозними симптомами, які вимагають діагностики захворювання нервової системи є епілепсія, істеричні припадки, безсоння, порушення сну, зниження розумових здібностей, зміна поведінки.

Діагностувати хворобу можна після неврологічного огляду лікаря. Буде проведено аналіз координації в часі і просторі, рефлекси пацієнта, його інтелектуальний рівень. Також додатково призначається МРТ, УЗД і ангіографія, які дозволяють побачити стан судин пацієнта та інші діагностичні процедури. Необхідно провести і лабораторні дослідження.

Лікування хвороб нервової системи в санаторії

Лікування захворювань нервової системи для кожного виду підбирається індивідуально. Це дуже тривала терапія, яка також вимагає дотримання режиму дня і правильного харчування. Незалежно від типу захворювання, пацієнт повинен уникати стресових ситуацій і сильної втоми. Щоб полегшити симптоми хвороб, а також прискорити лікування, ви можете відправитися в санаторій ім. Пирогова. Крім медикаментозного лікування, «Куяльник» також передбачає різні процедури з використанням грязі і ропи, які розслаблюють організм і нервову систему зокрема. Після відвідин санаторію, пацієнти наповнюються силами і енергією і відчувають себе здоровими.