Атеросклероз

Що таке атеросклероз і чому він небезпечний?

Атеросклероз є одним з найбільш небезпечних захворювань серцево-судинної системи, і у той самий час досить розповсюджений. Лікарі між собою його називають «тихим вбивцею». Атеросклероз вражає в основному судини, що в подальшому може призвести до інфаркту або інсульту у пацієнтів. У цій статті ви дізнаєтеся як запобігти цим страшним наслідкам захворювання і зупинити розвиток атеросклерозу.

Що таке атеросклероз і як його розпізнати

Атеросклероз – це хронічне захворювання артерій, що призводить до їх закупорювання і утворенню атеросклеротичних бляшок (тромбів) у внутрішньому шарі артерії. Надалі вони збільшуються в розмірах і накопичуючи в собі солі, стають більш твердими. Це призводить до звуження магістральної судини або його повної закупорки і порушення кровопостачання внутрішніх органів або кінцівок.

Діагностувати атеросклероз на ранніх стадіях можна лише грунтуючись на даних аналізів та обстеження. Відчутні людиною симптоми з’являються вже в процесі активного розвитку хвороби і на пізніх її стадіях. Діагностуванням та лікуванням атеросклерозу займається кардіолог і невролог. Також можна звернутися до флеболога і ангіолога.

Перш ніж приступити до його лікування, розберемо різновиди атеросклерозу.

Види атеросклерозу і симптоматика

теросклероз здатний вражати судини всього організму, тому локалізація найбільшого звуження артерій визначає тип захворювання.

Розрізняють такі його види:

Поява зябкості, оніміння нижніх кінцівок, кульгавість є одними із симптомів, що свідчать про атеросклероз нижніх кінцівок. Під час ходьби людина відчуває важкість, втому, біль в литкових м’язах. Ці симптоми вже говорять про необхідність візиту лікаря. На пізніх же стадіях при ураженні атеросклерозом нижніх кінцівок у людини з’являються болі при ходьбі, болі спокою (в спокійному стані). Захворювання в гострій фазі може призвести до трофічних порушень (дефектів шкіри) або навіть розвитку гангрени (омертвіння тканин).

При гострих, запущених стадіях атеросклерозу людині складно заснути через біль, з’являються виразки, некрози нижніх кінцівок. На даній стадії пацієнта набагато складніше вилікувати.

Поява сильної задишки або болю в грудях при стресі або навантаженнях можуть свідчити про атеросклероз коронарних артерій серця. Супроводжуються дані симптоми частими головними болями і нудотою. На пізніх стадіях при закупорці судин в серці розвивається ішемічна хвороба серця, що може призвести до інфаркту міокарда. Тому, відтягувати процес лікування атеросклерозу не радимо.

Причини виникнення атеросклерозу

За останні 10 років атеросклероз значно «помолодшав». Якщо раніше з діагнозом атеросклероз в санаторій зверталися лише пацієнти старше 60 років, то зараз дане захворювання зустрічається і серед пацієнтів віком 45-50 років. Чоловіки значаться в списках першими.

Що активізує процеси виникнення атеросклерозу?

І це тільки малий список акселераторів атеросклерозу.

Лікування атеросклерозу в санаторії «Куяльник»

Перш за все необхідно визначити ступінь ураження судин. Для цього в медицині застосовують коронарографію при атеросклерозі коронарних артерій. Це обстеження допомагає точно визначити місце відкладення холестерину в судинах серця і дозволяє сформувати вірну тактику лікування. Також варто пройти ряд обстежень, після чого тільки приступити до лікування.

При лікуванні даного захворювання дуже важливо не тільки дотримуватися дієти, але і підвищувати фізичну активність, обмінні процеси в організмі. У санаторії «Куяльник» бальнеогрязелікування на додаток до фізіотерапевтичних процедур сприяє поліпшенню кровообігу і самопочуття пацієнта в цілому. Рапа і грязі Куяльника містять безліч корисних мікроелементів, які відновлюють кровотік по всьому організму. Крім цього, вона має розслаблюючий ефект, що позитивно впливає на роботу внутрішніх органів і систем.

У санаторії пацієнтам призначають лікувальну гімнастику, гідрокінезотерапію, відвідування рапних басейнів, що в комплексі чудесним чином прискорює метаболізм у клітинах і кровопостачання судин.

Забронювати путівку

Мінімальний термін бронювання 12 днів

* деякі поля заповнені некоректно
Зв`яжіться за нами!