На даний момент серцево-судинні захворювання і хвороби системи кровообігу вважаються головною причиною смертності на Землі. Людина може втратити дієздатність при ураженні навіть одного органу цієї системи.

При захворюваннях системи кровообігу людини в першу чергу страждають відділи серця і судинна система. Такі патології найчастіше зустрічаються у чоловіків похилого віку, але останнім роки їх діагностують представникам різних статей і вікових груп.

Причини виникнення захворювання

Головні причини, які провокують захворювання кровоносної системи це:

  • Нервове напруження;
  • Хронічна втома, перевтома;
  • Психічні травми і тривалі переживання за рідних і близьких;
  • атеросклероз;

На окрему увагу заслуговують такі інфекційні захворювання як стрептокок, ентерокок, стафілокок, вони можуть спровокувати появу міокардиту і перикардиту септичного характеру.

Деякими захворюваннями людина хворіє з народження. При порушенні розвитку дитини ще в утробі, може розвинутися така патологія, як порок серця. Часто недуги розвиваються після серйозних пошкоджень і травм, наприклад, коли пацієнт втрачає багато крові.

Фактори, що впливають на хвороби

Незалежно від того хвора людина чи ні, слід уникати наступних факторів:

Шкідливі звички. Куріння і надмірне вживання алкоголю призводить до проблем з серцем і ранньої смерті;
Гіподинамія. Сидячий спосіб життя притаманний більшості населення. Необхідно більше рухатися, виконувати різні вправи;
Шкідливе харчування. Солона і жирна їжа впливає на роботу кровоносної та лімфатичної системи.
Медикаментозні ліки. Є препарати, які згубно впливають на роботу серцевих м’язів, викликають тахікардію і інші симптоми. Надмірна вага часто є причиною для хвороб серця.

Нерідко хвороби з’являються в певний період життя, наприклад, в клімактеричний період у жінок.

Симптоми хвороб

Система кровообігу має безліч розгалужень і скарги пацієнтів абсолютно різні. Вони можуть проявлятися в інших органах або не проявлятися взагалі. Тому слід регулярно робити повне обстеження, щоб виявити недугу на її ранніх етапах і запобігти небезпечні наслідки.

Але сигналом для звернення до лікаря можна вважати і больові відчуття, задуху, набряклість, наявність задишки і тахікардії. Головний симптом, на який потрібно звернути увагу — це зміна в серцевому ритмі. У спокійному стані людина не відчуває биття серця. Але люди з захворюваннями відчувають, як б’ється серце навіть при слабкій активності і в розслабленому стані.

При тахікардії биття серця прискорено. Це є наслідком зниження скорочення м’язів. В аорту потрапляє менша кількість крові, ніж завжди — в слідстві людина дихає частіше і втомлюється швидше.

Лікування захворювань кровоносної системи необхідно і при перебоях в серцевому ритмі. При аритмії людина відчуває, як завмирає його серце, перш ніж зробити наступний удар. Перебої бувають рідкісними, постійними, або ж виявлятися одинично.

Болі в серці при серцевих захворюваннях можуть бути первинними і вторинними. Якщо це ішемія, то біль в серці — основна ознака. Захворювання провокує недостатнє кровопостачання серцевих м’язів.

Є й такі захворювання, які супроводжуються ниючим болем з різною довжиною. Нерідкі випадки, коли лікарські засоби під час нападу не допомагають.

Діагностика та лікування хвороб

Багато симптоми лікарі можуть побачити ще при первинному огляді пацієнта. Вони можуть проявлятися у вигляді сильної пульсації аорти і деяких артерій. За допомогою стетоскопа кардіолог може почути шуми в серці та інші зміни.
Також під час діагностики застосовуються інструментальні дослідження. Для цього використовується ЕКГ, УЗД та інші методи. Однак лікування необхідно призначати, побачивши повну медичну картину. Для цього потрібно здати загальні та біохімічні аналізи крові і сечі, зробити рентгенографію, виміряти обсяг дихання в хвилину і багато іншого.

Санаторне лікування хвороб кровоносної системи

Бальнеогрязелікування в поєднанні з іншими процедурами дозволяє поліпшити кровообіг і стан здоров’я пацієнта в цілому. В грязях і ропі міститься багато корисних мікроелементів і вітамінів, які покращують кровотік в організмі. Також вона володіє релаксуючим ефектом, що впливає на роботу всіх органів і систем. ЛФК, лікувальна гімнастика, гідрокінезотерапія, заняття в ропних басейнах також благотворно впливають на кровообіг і сприяє швидкому одужанню.