Вже понад 180 років в санаторії ім. Пирогова успішно лікують хвороби суглобів, захворювання хребта та опорно-рухового апарату в цілому. Сюди приїжджають інваліди після автокатастроф, спортсмени після травм і просто бажаючі поліпшити своє здоров’я.

Санаторії, де лікують хребет користуються попитом серед населення нашої країни. Статистика показує, що понад 80% українців мають проблеми зі спиною. Це пов’язано не тільки з малорухливим способом життя, а й з порушенням системи харчування та ігноруванням навіть помірного фізичного навантаження.

Санаторій ортопедичного профілю «Куяльник» займається лікуванням патологій і захворювань опорно-рухового апарату. В Україні санаторії опорно-рухового апарату розташовані в основному в рекреаційних зонах. І це природно, адже лікування захворювань хребта в санаторіях має проводитися комплексно і включати не тільки проходження процедур, а й оздоровлення організму природним шляхом, поблизу моря або гір.

Типи захворювань хребта

Видів захворювань хребта ціле безліч, ось основні з них:

 • Дорсопатія. Ціла група патологій хребта, наближена до остеохондрозу, але зачіпає більш широкий спектр проблем.
 • Кіфоз. Характеризується викривленням хребта в попереку або шийному відділі.
 • Сколіоз. Називають бічне викривлення спини, яке частіше зустрічається в молодшому віці (до 15 років). Якщо вчасно вжити заходів — почати займатися ЛФК, то його можна вилікувати на ранніх стадіях.
 • Остеопороз. Зменшення щільності тканин, яке може в подальшому спровокувати переломи навіть при мінімальних навантаженнях. У санаторії по лікуванню хребта лікар дасть вам повну інформацію даного захворювання і призначить лікування.
 • Спондильоз. Захворювання, при яких утворюються остеофіти. Може бути в шийному, грудному і поперековому відділі.

Кращий санаторій по лікуванню хребта повинен мати в арсеналі перевірені методи лікування всіх типів захворювань, а також багатий практичний досвід. Санаторій «Куяльник» з 1833 року допоміг встати на ноги більше 600 пацієнтам, які проходили лікування в його стінах і оздоровити всіх, хто звернувся за допомогою.

Лікування

«Куяльник», санаторій для лікування спини, пропонує наступні процедури для бажаючих оздоровитись:

 • прийом ропних ванн
 • аплікації Куяльницькими грязями
 • бальнеотерапію
 • фізіотерапію
 • підводне витяжіння
 • газогрязьові ванни

Прийом газогрязьових ванн надає позитивний ефект при остеохондрозі, деформуючому остеоартрозі, виразковій хворобі шлунку, артриті і артрозі.

Лікування хребта в санаторії часто має на увазі прийом ропних ванн. Викупатися в басейні з унікальною ропою «Куяльника» можна навіть без призначення лікаря — протипоказань до бальнеотерапії практично немає. Ропа підігрівається до температури 32 градусів Цельсія, корисна як дорослим, так і дітям.

Найчастіше лікування передбачає також паралельне проведення підводного витягування. Ефективність даної процедури доведена на практиці — її розслабляючий ефект дозволяє забути про остеохондроз і біль у попереку. Але існує ряд протипоказань — виникнення гострого болю, виявлення у пацієнта захворювань легенів або серця і т.д. Підказати повний список протипоказань та пояснити процес проведення процедури вам допоможе лікуючий лікар санаторію «Куяльник».

В основному тільки санаторії з лікуванням хребта можуть запропонувати пацієнтам проведення грязьових процедур. Про користь Куяльницькому грязей писали вже безліч разів, але як же вона допомагає при захворюваннях опорно-рухового апарату?

Лікувальна грязь має унікальні властивості:

 • здатна покращувати кровообіг
 • знижує больові відчуття
 • має антибактеріальний і протизапальний ефект
 • розслабляє і зігріває пошкоджені нерви і клітини
 • легко всмоктується через шкіряний покрив, позитивно впливаючи на пошкоджену кісткову структуру і хрящові тканини, які відновлюються під впливом грязьових аплікацій.

Санаторії для лікування хребта радять пацієнтам не нехтувати ранковою зарядкою, яка продовжить здоров’я вашої спині на довгі роки. Але якщо спинні захворювання вже наздогнали вас, в лікарні ви можете пройти курс лікувальної фізкультури. У санаторії «Куяльник» на початку 2018 роки провели реконструкцію процедурних кабінетів і обладнали новий спортзал. Ми закупили інноваційні тренажери, зроблені в Німеччині. MOTOmed — практично незамінний тренажер при ушкодженнях хребта і серйозних травмах. Він підходить для лікування пацієнтів, прикутих до ліжка і хворих паралічем. Тренер курорту Куяльник допоможе і підкаже вам в процесі занять.