Атеросклероз верхніх кінцівок

Що таке атеросклероз кінцівок?

Атеросклероз кінцівок – порушення кровотоку в артеріях рук і/або ніг (верхніх і/або нижніх кінцівок), при якому відбувається заповнення судин бляшками. Тромби і бляшки порушують або повністю припиняють кровотік кінцівок.

Більше інформації про атеросклероз, його види, симптоми, походження та лікування читайте в статті Атеросклероз.

Як розпізнати атеросклероз верхніх кінцівок. Симптоми.

Як і при атеросклерозі іншої локалізації, відбувається порушення кровопостачання тканин і обмінних процесів. Органи, пов’язані з «тромбозними» артеріями голодують і отримують значно меншу кількість життєво необхідних речовин. Кровотік рук порушується, про що може свідчити зниження температури в області рук (аж від плечей до долонь), виникає почуття сильного холоду. Крім цього у пацієнтів відзначаються судоми і швидка стомлюваність в руках при навіть незначному фізичному навантаженні.

Зменшення волосяного покриву в області рук також часто свідчить про розвиток атеросклерозу верхніх кінцівок. На пізніх стадіях може виникнути некроз і гангрена пальців.

Лікування атеросклерозу верхніх кінцівок.

Комплексний підхід до лікування цієї недуги дає більш тривалий позитивний ефект. Пацієнтам, які страждають на атеросклероз цього типу, радять зменшити споживання важкої, жирної їжі, а також сказати «ні» курінню і алкоголю. Це дозволить відновити метаболізм клітин і запустити резервні сили організму.

Фізичні навантаження, піші прогулянки на свіжому повітрі будуть розганяти кров і лімфу по всьому організму, що нам і потрібно.

Медикаментозне лікування також має позитивний ефект, але не варто робити акцент лише на ньому. Знижуючи вироблення жирних кислот, знижуючи тим самим вироблення холестерину, не вдасться повністю позбавитися від атеросклерозу, особливо на пізніх стадіях.

Переваги лікування атеросклерозу в санаторії «Куяльник»

Лікування в санаторії у лиману має ряд плюсів, які вже випробували тисячі пацієнтів. Ропа і лікувальна грязь – джерело санаторію, яке здатне впоратися з порушеннями обмінних процесів і відновити кровотік в тканинах. У поєднанні з санаторно-курортними фізіотерапевтичними процедурами пацієнт одужує набагато швидше. Лікувальна фізкультура, мануальні масажі, грязелікування і бальнеотерапія в рапній ванні – обов’язковий комплекс при лікуванні атеросклерозу верхніх і нижніх кінцівок.

Залежно від тяжкості захворювання (фази атеросклерозу) пацієнтам призначають індивідуально підібраний комплекс лікування. Пацієнтам з атеросклерозом в гострій фазі радять більш обережний комплекс процедур, і прописують медикаментозне лікування. А оздоровлюватися в санаторії «Куяльник» варто все ж в стадії ремісії атеросклерозу.

За статистикою пацієнти з початковою стадією ОАСНК (облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок) після проходження терапії в санаторії «Куяльник» відчувають себе значно краще. Позитивні результати лікарі відзначають в понад 75% випадків.

Забронювати путівку

Мінімальний термін бронювання 12 днів

* деякі поля заповнені некоректно
Зв`яжіться за нами!