Процедура гідроколонотерапія є безпечною і використовується для очищення кишечника за допомогою зрошення лікарськими препаратами.
За своїми технічними характеристиками ця методика являє почергове наповнення і спорожнення кишечника пацієнта. Процедура істотно відрізняється від звичайної клізми, так як промивання гідроколонотерапією піднімає лікарський препарат в товстий кишечник. Ця методика пропускає через кишковий тракт 30-60 л рідини. Слід зазначити, що під час проведення процедури, хворий не відчуває больових відчуттів або будь-якого дискомфорту. Спеціаліст, який проводить даний вид терапії постійно стежить за тиском і температурою розчину, який подається. Автоматичний контроль апарату запобігає різким перепадам температури і тиску. За допомогою вікна візуального спостереження лікар може оцінити тип кишкових відходів, а лічильник обсягу води дозволяє стежити за розчином протягом кожного спорожнення і наповнення, і всієї процедури.
Для гідроколонотерапії кишечника можуть використовуватися різні промивні рідини:
Розчин підбирається для кожного пацієнта індивідуально. Все залежить від цілей, які були поставлені перед курсом терапії. Однак які б не були обрані речовини для вимивання шлаків, слизу, різних каменів і калових мас, воду потрібно використовувати структуровану. Якщо для проведення процедури використовується тільки структурована вода, значить це базова терапія і застосовується лікарями в цілях профілактики. У санаторіях гідроколонотерапія часто використовують для заспокоєння і гармонізації організму.
Якщо вам необхідно зробити гідроколонотерапія, потрібно враховувати кілька факторів:
Також перед призначенням очищення потрібно проконсультуватися з проктологом.
Як і в будь-яких видах лікування, така методика має свої протипоказання:
Очищення кишечнику гідроколонотерапією призначається в період ремісії при таких захворюваннях шлунково-кишкового тракту:
Також процедуру призначають при шкірних захворюваннях. Вона сприяє усуненню вугрів, целюліту і старінню шкіри, плідно впливає на стан хворих з ожирінням, цукровим діабетом і багатьма іншими хворобами.
Щоб ефект від проведення промивання кишечника гідроколонотерапією був успішним, важливо мати позитивний настрій і прислухатися до рекомендацій лікаря. Рекомендується виключити з раціону смажені і жирні продукти, бобові, алкогольні і газовані напої, кисломолочні продукти і солодощі.
Фахівці рекомендують вживати різні каші на воді, супи з легким м’ясом або без нього. Також можна вживати нежирне м’ясо і рибу, попередньо відкривши або протушкувавши її. З напоїв дозволяється пити зелений чай і мінеральну негазовану воду. Слід виключити цукор і замінити його на мед, харчуватися невеликими порціями — до 5 раз на добу. Також перед проведенням процедури рекомендується пити сорбент, наприклад, активоване вугілля.
У санаторії «Куяльник» спеціалізуються на лікуванні різних хвороб, в тому числі і захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Кількість процедур залежить від занедбаності стану людини. Зазвичай вистачає до 4 процедур, які проводяться через день. Інтервал між ними може бути більше — до трьох днів.
Тривалість процедури також залежить від стану пацієнта і призначається в залежності від реакції кишечника на розчин і терапію в цілому. У поєднанні з фізіотерапією і застосуванням ропних ванн, стан хворого значно поліпшується.