Грязьові процедури

ProcedureName

Грязьові процедури мають позитивний ефект при лікуванні найрізноманітніших хвороб. Однак проводити їх повинні виключно професійні лікарі. Останнім часом великою популярністю користуються такі процедури як грязьові аплікації. Вони можуть наноситися на різні області тіла хворого, також можуть покривати повністю все тіло людини, крім голови. Найпоширеніші аплікації — це штани, трусики, рукавички, панчохи і т. д.

Показання до застосування

Ціна на грязьові процедури невисока, тому їх часто вибирають в якості альтернативного лікування.

  • Вони використовуються при захворюваннях нервової системи;
  • Допомагають при ускладненнях і реабілітації після серйозних травм;
  • Успішно справляються із захворюваннями опорно-рухового апарату;
  • Знімають різні запалення — артрити, артрози, різні пошкодження суглобів;
  • Справляються з проблемами в органах травлення в негострий період хвороби;
  • Застосовуються при лікуванні захворювань жіночої та чоловічої сечостатевої системи;
  • Використовуються при деяких ЛОР-захворюваннях;
  • Застосовуються при хворобах органів дихання, таких як запалення легенів, бронхіт, астма.
  • Допомагають при деяких захворюваннях шкіри хронічного характеру, наприклад, екзема або псоріаз.

Протипоказання для грязьових процедур

Призначати грязьові процедури категорично заборонено в гострі періоди протікання хвороб і при сильних запальних процесах. Також грязелікування не призначаєтьс

я при запаленнях жіночих органів і порушення роботи маткових труб.

Проявляти обережність потрібно і при лікуванні бронхіальної астми. Це стосується і багатьох інших хвороб дихальних шляхів, наприклад, при дихальній недостатності або розвитку пневмосклерозу.
Лікарі не прописують цю методику лікування пацієнтам із захворюваннями серцево-судинної системи, такими як порок серця, гіпертонія. Також її використання може тільки погіршити стан здоров’я людей з пухлинами і схильністю до кровотеч.

Протипоказанням до застосування є грибкові захворювання шкіри, туберкульоз у всіх стадіях, гострі інфекційні захворювання, сильне виснаження імунної системи людин

и.

Як проводиться процедура?

Багатьох пацієнтів цікавить питання як правильно приймати грязьові процедури. Щоб лікування подіяло і не було ніяких ускладнень, слід дотримуватися таких правил:

  • Після закінчення процедури необхідно полежати на кушетці в спокої протягом півгодини. У холодні пори року відпочивати потрібно трохи довше.
  • Після повернення з процедур, пацієнт повинен відпочити в палаті ще 1 або 2 години.
  • Застосовуючи грязелікування хворий повинен відмовитися від переохолоджень. Не рекомендується купатися в холодній воді і займатися серйозною фізичною активністю — хвороба може загостритися.
  • Проводити процедури можна на голодний шлунок. Краще через кілька годин після прийому їжі.

Часом на перших етапах грязелікування здоров’я пацієнта погіршується — він швидко втомлюється, відчуває слабкість і гострі болі. Але ці симптоми зникають протягом кількох наступних днів.

Як проходять процедури з грязьовими аплікаціями

Існує безліч методів грязелікування. Найпоширенішими серед них є:

  • Аплікаційний метод, суть якого: накласти грязь на осередок запалення, наприклад, при поперековому радикуліті накладають на поперек;
  • Парафокальний метод має на увазі накладання грязі на зони поруч з пошкодженою ділянкою тіла;
  • Рефлект-сегментарний метод використовується разом з накладанням аплікацій на осередок хвороби. Використовується при ураженнях спинного мозку. Грязі накладаються на проекцію цих сегментарних областей.
  • Реперкусивний використовується при різних невритах і нервових захворюваннях. Бруд накладається на область симетричну осередку ураження.

Температура грязі для лікування підбирається індивідуально, залежно від захворювання. Температурний режим може бути мінімум 34-36 градусів і максимум — 46-50 градусів. Залежно від хвороби, її стадії та інших показників в організмі, тривалість процедур може бути різною — від 8-10 хвилин до декількох г

один.

Скільки грязьових процедур потрібно зробити, залежить від індивідуальних особливостей пацієнта і протікання хвороби.

Процедури можуть проводитися як щодня, так і з перервою через день. Курс терапії грязелікування в середньому становить 12-15 процедур. Може проводитися як менша кількість, так і більша. Залежно від реакції організму на грязелікування.

Після проведення процедури пацієнт повинен прийняти душ протягом декількох хвилин і уникати перевтоми. Температура води не повинна перевищувати 37 градусів. Не можна змивати грязь з допомогою сильного напору.

Забронювати путівку

Крок 1/2





Крок 2






* деякі поля заповнені некоректно
Зв`яжіться за нами!