Лікувально-оздоровчі басейни — відмінне місце для відновлення рухової активності, дрібної моторики і поліпшення загального самопочуття організму. Гідрокінезотерапія, як ще називають лікувальну фізкультуру в басейні, проводиться і в санаторії «Куяльник». Відвідати цю процедуру можна як за особистим бажанням, так і за призначенням лікаря.
Лікувальний басейн Куяльника наповнюють ропою, підігрітої до температури 32-33 ° C. Ропа з Куяльницького лиману — це солона вода, в якій міститься майже вся таблиця Менделєєва. Корисні мікроелементи, гормони і ферменти активізують діяльність клітин, оздоровлюють органи і тканини людини. Пари, які виділяються з теплого басейну так само корисні, як і сама ропа. Дихати такими парами рекомендують не тільки при захворюваннях дихальних шляхів, а й здоровим людям.
Прийом ропних ванн призначають при:
Вправи в воді визнані більш ефективними, особливо якщо вони проходять у воді, яка вже насичена корисними речовинами. Крім механічного впливу на шкіру, заняття мають позитивний ефект і на внутрішні органи. Відбувається відтік крові і лімфи до серця від периферії, покращуючи його роботу. До того ж у воді відсутній тиск гравітації на хребет, знімається навантаження і напруга зі всього тіла.
Позитивний ефект від прийому лікувальних ванн з ропною водою проявляється в:
Графік роботи басейну
пн-пт 8:00-19:00
Для відпочиваючих санаторію 8:00-17:00
сб 8:00-14:00
Купання в ропних ваннах корисно для тих, кому необхідно розвинути координацію тіла, навик самообслуговування, налагодити респіраторні функції при ускладненому диханні. У воді відбувається включення тих груп м’язів, які не здатні працювати на суші. Особливо корисно при патологіях і травмах хребта (остеохондрозах, сколиозах, кіфозах, грижах). Басейн відвідують пацієнти в післяопераційний період. Завдяки систематичному відвідуванні ванн розвивається фізична витривалість, підвищується тонус м’язових тканин.
Лікувальні заняття в басейні проходять під керівництвом інструктора Скрипака Євгена Володимировича. Вправи підібрані індивідуально, з огляду на стать, вік і тип захворювання. Лікувальна фізкультура, як на суші, так і у воді починається з дихальної гімнастики. Необхідно наситити легені киснем, підготуватися до подальших вправ.
За допомогою ЛФК можна розвинути вестибулярний апарат, зміцнити черевний прес і м’язи ніг. Для розробки плечових суглобів, хребта та інших частин тіла рекомендують ходіння по дну басейну, плавання на спині, заняття з м’ячем і т. п.
Водною ЛФК можуть займатися як дорослі, так і діти.