Мінеральна вода «Куяльник»

ProcedureName

Неподалік від санаторію «Куяльник» розташовано бювет з цілющими мінеральними водами. Вони насичені натрієм і хлоридом, надходять зі свердловин Верхньосарматського водоносного горизонту глибиною в 90 м. Починаючи з 1890 року, ця вода активно застосовується в лікуванні різних недуг в комплексі з грязьовою терапією.

Які речовини входять до складу мінеральної води «Куяльник»

Вода має дуже корисний склад, який впливає і усуває симптоми різних хвороб, що протікають в організмі на даний момент:

 • Натрій відповідає за регулювання обміну рідин і тиску в тканинах. Він запускає роботу залоз внутрішньої секреції, шлунково-кишкового тракту. Також допомагає в утворенні, виділенні і виведенні жовчі;
 • Калій відповідає за регулювання тиску, але ще він підсилює шлунковий тонус, покращує його моторну функцію. Крім того елемент виробляє хлористоводневу кислоту і бере участь в дуже важливому процесі — синтезуванні глікогену в печінці. Гіпокаліємія викликає серйозні проблеми в роботі травного тракту — поганий апетит, нудоту, блювотні позиви, погіршення перистальтики кишечника.
 • Іони хлору — фундаментальні речовини для утворення хлористоводневої кислоти. Якщо приймати іони, секреторна і моторна функція в харчовому тракті значно поліпшується. Також хлор впливає на панкреатичну секрецію, роботу жовчовивідних шляхів і видільну функцію нирок (виведення відфільтрованих речовин з організму разом з сечею).

Кислотність мінеральної води «Куяльник» нейтральна — 6,5. Загальна мінералізація становить 3,1 г на літр.

Переваги лікування водою «Куяльник»

Мінеральна вода позитивно впливає на моторику і видільну функцію шлунково-кишкового тракту, роботу підшлункової залози і печінки. Її прийом прописують при багатьох проблемах зі шлунком. Вода стимулює вироблення таких гормонів як гастрин, холецистокінін і секретин. Це необхідні для роботи шлунка речовини — вони розщеплюють жири, білки і вуглеводи.

Крім свого основного призначення — впливу на шлунок і кишечник, мінеральна вода «Куяльник» також сприяє поліпшенню нейрогуморальних процесів, активізує утворення ферментів. У води низька мінералізація і тому хімічні речовини в її складі надходять в кровоносну систему набагато швидше, а також допомагають в утворенні і з’єднанні нових нервових клітин і регулюють нервове збудження в організмі людини.

Часто питво «Куяльника» призначають для профілактики захворювань або ж при лікуванні хвороб інших систем організму. Доведено, що така вода покращує обмінні процеси в тканинах, сприяють поліпшенню роботи кори і субкортикального відділу головного мозку. Також завдяки хлоридно-натрієвої води в кров потрапляє гідрокортизон і його похідні — це значно покращує імунітет і допомагає позбутися від запалень в організмі.

Сфера призначення мінеральної води

Хвороби, при яких найчастіше призначають Куяльницьку воду — це хронічні гастрити з нормальною або зниженою функцією утворення кислоти в шлунку, хронічні пієлонефрити, некалькульозний холецистит, а також постхолецистектомічний синдром. Слід зазначити, що приймати воду можна тільки в періоди стійких / нестійких ремісій або на стадії спаду загострення.

Прийом «Куяльника» протипоказаний при таких хворобах:

 • Хронічний гастрит з підвищеною кислотністю;
 • Наявність виразок і ерозій в 12-палої кишки, шлунку;
 • Запалення жовчних проток;
 • Хвороба Крона;
 • Ентерит або коліт хронічного характеру в період важкої форми загострення;
 • Злоякісні пухлини в шлунку тощо.

З кожним роком використання негазованої води стає все більш затребуваним і показує відмінні результати.

Спосіб застосування

Залежно від складності і симптомів захворювання прописуються різні курси прийому мінеральної води. Зазвичай призначають приймати 100-300 мл в день за півгодини або годину до прийому їжі. Залежно від того як протікає хвороба, вибирається:

 • Вид води — темно-зелена або зі свердловини;
 • Періодичність прийому — від 3 до 5 разів;
 • Температура — прохолодна або тепла вода.

Слід зазначити, що «Куяльник» активно використовується і для проведення косметологічних процедур. Умивання і протирання мінеральними водами сприяє поліпшенню структури шкіри обличчя і позбавлення її від наслідків впливу водопровідної води і хлору, що в ній знаходиться.

Прийом «Куяльника» в невеликих дозах також використовується для профілактики і поліпшення стану здоров’я в цілому, часто застосовується під час дієт.

Забронювати путівку

Крок 1/2

Крок 2


* деякі поля заповнені некоректно
Зв`яжіться за нами!