Ректальні і вагінальні тампони

ProcedureName

Внутрішньопорожнинні тампони в санаторії «Куяльник» застосовуються двох видів — вагінальні і ректальні. В обох випадках грязь, нагріту до потрібної температури, вводять всередину за допомогою шприца і залишають на час від 15 хвилин до години. Потім видаляють за допомогою спринцювання або методу напруження. Дані процедури корисні як при гінекологічних, так і при урологічних захворюваннях.

Показання до застосування

Багато захворювань жіночої та чоловічої репродуктивної систем, а також кишкових хвороб можна вилікувати природним шляхом, а саме використовуючи грязь. Терапію з використанням грязьових тампонів застосовують при лікуванні таких захворювань:

 • при жіночому і чоловічому безплідді
 • інфантилізм першого ступеня
 • спайках в тазу
 • гіпоплазії матки (поганому розвитку, малих розмірах або порушенні її функції)
 • при хронічних гінекологічних захворюваннях
 • при хронічному простатиті
 • при захворюваннях статевих органів запального характеру: кольпіт (запалення піхвової слизової оболонки), сальпінгоофорит (запалення в маткових трубах і яєчниках), охріт (запальний процес в яєчках у чоловіків) та ін.
 • ускладненнях при клімаксі у жінок
 • при порушеннях функцій статевих залоз
 • при запальних захворюваннях товстої кишки та ін.

У санаторії «Куяльник» понад 120 жінок змогли відновити репродуктивну функцію свого організму і в майбутньому народити дитину. Їх лікування теж включало використання вагінальних грязьових тампонів. Варто відзначити, що проводити цю процедуру самостійно не рекомендується. Тільки досвідчений фахівець-гінеколог або уролог після повної і комплексної діагностики може призначити грязелікування в області статевих органів.

Лікування тампонами чоловічих захворювань і геморою

Ректальні грязьові тампони для чоловіків застосовуються при запальних процесах статевих органів або геморої. Ректальний тампон для чоловіків може допомогти при простатиті, надає знеболюючий ефект і може повністю замінити медикаментозне лікування.

Як показує статистика, хронічні запори мучать більше 30% населення України. Застосування грязьових тампонів є одним з найбільш ефективних методів в боротьбі з цією неприємністю. Ректальні тампони від геморою стали застосовувати і в санаторії «Куяльник».

Перевага лікування тампонами

Із захворюваннями статевих органів тампони справляються краще будь-яких медикаментів. Це пов’язано з тим, що активні речовини мають пряме зіткнення з осередком хвороби і діють безпосередньо. Грязьові вагінальні тампони підсилюють приплив крові до слизової оболонки і відновлюють гормональний фон. Відбувається стимуляція тканин, зменшується запалення, відбувається приплив крові і лімфи до потрібних органів і областей тіла. Органічні кислоти і мінерали природного походження дуже цінні при лікуванні гінекологічних та урологічних патологій. Солі, біологічні стимулятори і бактеріофаги при нагріванні діють на осередок болю чудесним чином. Більше 90% пацієнтів після курсу процедур з використанням вагінальних або ректальних грязьових тампонів позбулися захворювань.

Технологія відпустки вагінальних та ректальних тампонів

Ректальний грязьовий тампон вводять за допомогою поліетиленового шприца. Спершу грязь нагрівають до комфортної температури вище температури тіла людини (більше 40 градусів). Робиться це на водяній бані, обсяг введеної грязі становить близько 200-300 грам. Пацієнт лягає в зручну позицію, після чого місткість шприца вводять йому всередину. Щоб ефект був відчутний, необхідно лежати в такому положенні не менше 30 хвилин, а краще годину. Після, методом напруження грязь виводиться з внутрішньої порожнини.

Процедура грязьового вагінального лікування тампонами відбувається схожим чином. Нерегенерована куяльницька грязь нагрівають на водяній бані до температури 45 градусів. Техніка введення вагінальних тампонів досить проста — пацієнтка лягає на кушетку, лікувальна грязь за допомогою шприца вводиться в піхву. По закінченню 20-60 хвилин за допомогою спринцівки грязь вимивають з порожнини піхви жінки. Курс лікування повинен становити 10-12 днів, з перервою в один день, або з відпочинком на третій день.

Протипоказання до введення вагінальних та ректальних тампонів

 • Злоякісні або доброякісні пухлини або підозра на їх наявність
 • Загострення хвороби
 • Підвищена температура тіла у людини, лихоманка
 • Схильність до кровотеч
 • Пошкодження внутрішньої порожнини

Забронювати путівку

Крок 1/2

Крок 2


* деякі поля заповнені некоректно
Зв`яжіться за нами!