Шкіра захищає наш організм від зовнішніх факторів і попадання в нього шкідливих бактерій. Вона успішно блокує різні вірусні інфекції та вплив жарких і холодних погод. Але разом з тим, вона часто стає об’єктом для різних хвороб.
Лікування захворювань шкіри потрібно не завжди. У багатьох випадках досить усунути джерело впливу і симптоми проходять самостійно. Але є і хвороби хронічного характеру, від яких люди страждають на протязі всього життя. Вони приносять не тільки дискомфорт у фізичному плані, але й несуть моральну шкоду — у хворого розвиваються комплекси, спостерігаються емоційні розлади.
Симптоми захворювань шкіри
Симптоматика хвороб шкіри є сигналом того, що на організм людини впливає агресивне середовище. Вплив може бути, як зовні, так і зсередини. Деякі симптоми, які проявляються на шкірі не є шкірним захворюванням. Нерідко вони можуть вказувати на алергічні реакції, зірочки свідчать про варикозне розширення вен або на вплив зайвої ваги. Тому перш ніж призначати лікування, потрібно обстежитися у лікаря-дерматолога.
Ознаками захворювання є:
- Наявність висипу і сверблячки;
- Поява синців;
- Зміна кольору шкіри — почервоніння, посиніння;
- Порушення епідермісу — поява тріщин і лущення;
- Папіломи, бородавки, різноманітні прищі;
- Наявність вугрів;
- Біль при торканні до шкіри;
- Поява виразок — нерідко призводить до появи рубців і шрамів.
Як людина заражається?
Якими б захворювання шкіри не були, вони розвиваються через внутрішній або зовнішній вплив. Зовнішніми причинами хвороб шкіри вважаються:
- Сильне переохолодження — може викликати захворювання шкіри ніг;
- Ультрафіолетове випромінювання — тривале перебування на сонці призводить до опіків і інших більш серйозних захворювань;
- Ушкодження у вигляді забоїв і порізів;
- Інфекційні захворювання шкіри провокують різні вірусні, грибкові хвороби;
- Стресові ситуації, депресивні стани та інші проблеми, що впливають на розлади нервової системи, також впливають і на шкіру.
Внутрішніми причинами хвороб є:
- Різні проблеми у функціонуванні печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту, а також, зниження імунітету і порушення в роботі лімфатичної і кровоносної системи;
- Хвороби серцево-судинної системи;
- Алергічні реакції на різні продукти харчування, медикаменти;
- Авітаміноз.
- Наявність в організмі паразита може викликати грибкове захворювання шкіри.
Діагностика захворювань
Щоб виявити у пацієнта хворобу, необхідно провести інструментальні та лабораторні дослідження:
- Консультація дерматолога;
- Різні аналізи крові;
- Аналізи сечі;
- Ультразвукові та інші дослідження.
Лікування хвороб шкіри в санаторії «Куяльник»
Захворювання шкіри рук, обличчя та голови ефективно лікуються завдяки санаторно-курортній терапії. Санаторне лікування показано пацієнтам, у яких хвороба перебуває не в гострій стадії. Бальнеогрязелікування успішно впливає на осередки запалення і позбавляють хворих від симптомів. Для лікування захворювань шкіри голови і обличчя застосовуються і інші процедури. Серед них голковколювання, електрофорез. При деяких хворобах можуть бути прописані ропні ванни.
Під час обстеження також можуть бути виявлені ендокринні захворювання або проблеми з травним трактом. У такому випадку призначається комплексна терапія.
На території санаторію також є свердловини з мінеральною водою. Її прийом в період курсу терапії сприяє швидкому очищенню організму від шлаків і токсинів, підвищенню імунітету. Дозування і спосіб прийому підбирається для кожного пацієнта індивідуально.
Терапія в санаторії «Куяльник» також призначається в профілактичних цілях. Цьому сприяють кліматичні умови санаторно-курортного комплексу. Повітря тут насичене корисними мікроелементами, в тому числі і бромом, який дозволяє організму пацієнта повністю розслабитися і не думати про стреси.
Профілактика захворювань шкіри
Найчастіше люди стикаються із захворюваннями шкіри обличчя. І хоча причиною для їх виникнення може бути багато, слід дотримуватися простих правил:
- Їжа повинна бути корисною, насичена мікроелементами, вітамінами і мінералами;
- Потрібно давати харчування клітинам і вживати велику кількість води;
- Використання декоративної косметики, в тому числі і фарби для волосся потрібно звести до мінімуму;
- Необхідно позбутися шкідливих звичок — вживання алкоголю, наркотиків і куріння.
Профілактичні заходи дозволять запобігти розвитку хвороби, її первинний прояв і зменшує хворобливі відчуття під час наступних рецидивів.