Судинні захворювання, які впливають на роботу головного мозку, дуже поширені. Від них страждають багато людей і часом вони навіть не знають про наявність будь-яких проблем, списуючи це на нездужання або поганий настрій.

Дисциркуляторна енцефалопатія головного мозку — хвороба, яка заслуговує більш ретельного розгляду. Вона настає при поганому кровообігу або його порушенні. Це хронічне захворювання і якщо вчасно не призначити лікування, воно починає прогресувати, що призводить до порушень і структурних змін функціонування мозку.

Недуга має кілька різновидів:

  • атеросклеротичний;
  • Вертеброгенний;
  • Гіпертонічний;

Також можлива енцефалопатія змішаного генезу.

Якщо спочатку недостатність кровообігу не помітна, то поступово вона переростає в хронічне судинне захворювання і нерідко закінчується інсультом. Багато симптомів і проявів недуги досі до кінця не вивчені. Тому проведення діагностики та призначення правильного та ефективного лікування енцефалопатії головного мозку — це основне завдання лікаря.

Хороші результати показує лікування грязями і ропою в санаторії «Куяльник».

Причини виникнення хвороби

Лікування енцефалопатія мозку зазвичай потрібно пацієнтам дієздатного віку. Основною причиною для появи і розвитку цього захворювання можна вважати артеріальну гіпертензію, яка може з’явитися навіть якщо рівень холестерину в нормі. Хвороба вражає найдрібніші артерії і артеріоли, що знаходяться в мозку. Вона може виникнути у людини, яка страждає від цукрового діабету, судинних запалень, атеросклерозу, зниженого артеріального тиску і поганого венозного відтоку. Більш схильні до енцефалопатії люди з ожирінням або хворобами серця, а також ті, хто зловживають курінням і алкоголем.

Симптоматика та лікування дисциркуляторної енцефалопатії

Симптоми захворювання безпосередньо залежать від його стадії розвитку. Часто ознаки недуги слабкі або зовсім не виражені, тому діагностувати енцефалопатію на ранніх етапах досить складно. На першій стадії погіршується короткочасна пам’ять — хворий забуває, які плани у нього були на найближчий час і йому доводиться все записувати. Але варто зазначити, що спогади про те, що було багато років тому не зникають. Також сюди можна віднести такі симптоми:

  • Швидке настання втоми;
  • Зниження працездатності мозку;
  • Часті головні болі і мігрені;
  • Зниження сексуальної активності;
  • Нестабільність в емоційному плані;
  • безсоння;
  • Порушення в роботі вестибулярного апарату.

Що стосується ознак хвороби на другій стадії, то вони більш виражені. І якщо на першій стадії симптоми можна списати на банальну втому, то на всіх наступних вони викликають серйозні побоювання. Порушення координації стають більш помітними, частішають випадки безсоння, знижуються розумові здібності хворого, посилюються болі в осередках запалення. Людина не усвідомлює значення своїх вчинків, не стежить за своїм зовнішнім виглядом, стає дратівливою і злою, пам’ять стає все гірше.

Різновиди терапії

Традиційне лікування із застосуванням медикаментів необхідно проводити безперервно, дотримуючись курсу терапії. Також потрібно ретельно стежити за артеріальним тиском і підтримувати його за допомогою препаратів з тривалим ефектом. Але не завжди вони показують належний ефект і часто пацієнтам потрібно шукати альтернативне рішення.

Хороші результати показує лікування енцефалопатії головного мозку у дорослих в санаторно-курортних комплексах. Адже крім медикаментів також потрібно застосовувати і фізіотерапію.

У санаторії «Куяльник» пропонується таке лікування:

  • ЛФК;
  • Різні фізіотерапевтичні процедури;
  • Консультації психіатра;
  • Застосування ропних ванн і грязелікування;
  • гідрокінезотерапія;
  • Масаж.

Лікування енцефалопатії у дорослих має починатися з профілактичних заходів, які позбавляють людину від першопричин порушення функції мозку.

Необхідно дотримуватися режиму сну і денної активності, дотримуватися спеціального харчування (виключивши жири і солі). Також фахівці рекомендують систематично приймати препарати, які поліпшують метаболізм і різні вітамінні комплекси.

В якості профілактики потрібно стежити за рівнем цукру в крові, і регулярно консультуватися з лікарем, багато часу проводити на свіжому повітрі і, звичайно ж, не забувати про заняття спортом або прості фізичні вправи. Пацієнтам з першою стадією захворювання також необхідно постійно тренувати пам’ять.