Запалення придатка яєчка — захворювання запального характеру. Воно дуже поширене серед представників чоловічої статі у віці від 10 до 30 років. Зазвичай хвороба протікає з одного боку, тому розрізняють гострий лівобічний епідидиміт і правобічний. Діагностика проводиться через перекрут, травму яєчка або виникнення пухлини.

Симптоми гострого епідидиміту

Першою ознакою захворювання є поява раптового і сильного болю в мошонці. Також при пальпації можна помітити, що яєчко дещо піднесено, а його придаток прощупується спереду. При проведенні доплера судин виявляється порушення кровотоку в статевих органах. Наявність гострої стадії епідидиміту вважається екстреним станом і вимагає негайного лікування.

Задуматися над тим, щоб відвідати лікаря слід, якщо у вас:

  • Висока температура (як наслідок запальних процесів);
  • Придаток збільшений і ущільнений;
  • Відчувається різкий біль при торканні;
  • Шкіра на мошонці налилася кров’ю і набрякла;
  • Сіменний канатик потовщений, що впливає на прохідність сперматозоїдів. Через це може розвинутися азооспермія, олігоспермія і найнебезпечніше — безпліддя.

Причини гострого епідидиміту

Головним фактором, який впливає на появу цієї хвороби вважається бактеріальна інфекція. Зазвичай це загрожує інфекціями, яка піднімається по сіменним каналам по уретрі в придатки. У більшості випадків інфекція не зачіпає простату.

Є дві групи причин, які викликають епідидиміт:

  • Інфекції, що передаються статевим шляхом, такі як гонорея, хламідії, трихомоніаз і т.д.
  • Коліформні бактерії, які знаходяться в мікрофлорі кишечника.

Перша група чинників є основною причиною для розвитку недуги у чоловіків до 40 років. Друга група зустрічається у чоловіків більш похилого віку. Вона викликається кишковою паличкою, і надалі є причиною появи різних хвороб сечового міхура. Також гострий правобічний і лівобічний епідидиміт може розвинутися через грибкові інфекції, прийому деяких серцевих препаратів. У дітей хвороба можуть діагностувати після перенесення свинки та епідемічного паротиту.

Лікування гострого епідидиміту

Так як захворювання має інфекційний характер, то основним методом лікування є антибактеріальна терапія. Але не всі антибіотики справляються з лікуванням. Деякі методи лікування можуть привести до абсцесу або атрофії яєчка і придатка. Ці ускладнення виникають через неефективність терапії і порушень кровотоку. Вони в свою чергу провокують виникнення ще більш серйозних проблем — ішемії, гіпоксії, інших хвороб і як наслідок, до порушення функції яєчка.

Нещодавно було проведено дослідження, в якому брало участь 45 хворих з діагнозом гострий епідидиміт. Серед них було 30 пацієнтів санаторію «Куяльник», яким окрім медикаментозної терапії були призначені різні процедури.
Стан здоров’я двох груп і їх вік на початку терапії були однаковими. Вікова категорія пацієнтів — 21-40 років. При лікуванні контрольної групи (15 осіб) застосовувалися звичайні антибіотики. Для терапії пацієнтів «Куяльника» використовувався препарат вобензим, в основі якого міститься екстракт сої. Він має антиоксидантну дію і відновлює роботу сперматогенной функції, що дуже важливо для чоловіків, які хочуть зачати дитину. В кінці дослідження, здоров’я пацієнтів санаторію істотно покращилось.

Лікування в санаторії «Куяльник»

Доведено, що комплексна терапія з використанням медикаментозних препаратів і фізіотерапії (грязьові аплікації, компреси, ректальні тампони з брудом) ефективна в лікуванні гострого епідидиміту справа і зліва, і може використовуватися в сучасній медицині.

Грязі Куяльника володіють цілющими властивостями, які позитивно впливають на чоловічі органи при лікуванні урологічних захворювань. Завдяки своєму протизапальному ефекту, вони впливають прямо на запалену область і зменшують її. У ній містяться гормони, які також сприяють одужанню. Пацієнтам санаторію призначають такі процедури:

  • Грязьові аплікації «трусики», які накладають на 20 хвилин. Грязьпопередньо підігріта до 40-42 градусів. Процедура проводиться через день;
  • Ректальні тампони з очищеної грязі;
  • Ропні ванни, які допомагають поліпшити сперматогенну функцію і запобігти розвитку склерозування яєчок і придатків.
  • Бальнеогрязелікування істотно покращує роботу лімфатичної та кровоносної системи. У поєднанні з іншими процедурами, які проводяться в санаторії, пацієнт зможе не тільки вилікувати гострий епідидиміт зліва і справа, а також підвищити імунітет і відпочити. Кліматичні умови цього тільки сприяють.