Простатит — це запальний процес, який поражає передміхурову залозу у чоловіків. Згідно з медичною статистикою цим захворюванням страждає більше 50 відсотків представників чоловічої статі у віці від 50 років. Але, за словами багатьох лікарів, реальна цифра набагато вище.

Простатит у чоловіків — одна з найпоширеніших урологічних хвороб. І хоча недуга не призводить до смерті, він викликає серйозні порушення в роботі сечостатевої системи. Наявність цього захворювання турбує хлопців та чоловіків в будь-якому віці.

Види захворювань

Існує кілька основних різновидів. У них входять:

  • Небактеріальний простатит;
  • Хронічна форма бактеріального простатиту;
  • Гостра форма бактеріального простатиту.
  • Але в цій статті ми поговоримо про лікування простатиту в хронічній формі. Ця недуга має свою класифікацію — інфекційний або неінфекційний. А інфекційний має ще два підвиди — специфічний і неспецифічний.

В основному інфікування відбувається через кров або лімфу людини, але може зустрічатися і висхідний шлях зараження.
Нерідко наслідки хронічної хвороби призводять до склерозу простати, який супроводжується частими болями в тазу пацієнта.

Причини розвитку простатиту

Найчастішою причиною для появи симптомів простатиту є інфекція. Найбільш поширеними вважаються хламідіоз, гонорея або трихомоніаз. Шкідлива мікрофлора рухається по сечівнику або кишечнику і потрапляє в передміхурову залозу. Якщо говорити про ознаки простатиту небактеріальної форми, виявити їх дуже складно. Часом пацієнт довгий час не знає про наявність захворювання і присутності бактерій в організмі.

Фактори, які провокують появу простатиту — це стресові ситуації, запалення в органах малого таза, незахищений секс, нерегулярний секс і зниження імунітету.

Симптоми і лікування простатиту

При відвідуванні лікаря, чоловіки частіше за все скаржаться на проблеми з сечовою системою (часті, нерегулярні або нічні сечовипускання). Також нерідко при захворюванні присутній больовий синдром. Це пов’язано з тим, що в простаті і її ложе є багато нервових закінчень, і сила, тривалість і різновид болю безпосередньо пов’язані з тим, скільки цих закінчень залучено в процес запалення. Ознаки недуги практично завжди супроводжуються тупим болем в органах малого таза, на зовнішніх статевих органах, в попереково-крижовому відділі і в прямій кишці.

Наслідки простатиту: еректильна дисфункція

Еректильна дисфункція та інші розлади функціонування статевих органів зустрічаються у 50% хворих, які страждають від хронічного простатиту. Дисфункція проявляється у вигляді передчасного сім’явиверження і зниження сексуального бажання. Також можуть бути присутніми болі під час статевого акту, дискомфорт і хворобливі відчуття після його завершення. Але головна проблема, яку бояться всі чоловіки — це нездатність на повноцінний статевий акт або як це ще називають «синдром невдачі». Це призводить до серйозних наслідків в емоційному плані — з’являється дратівливість, нервозність, замкнутість. В цьому випадку уролог не може впоратися з проблемою самостійно — пацієнт потребує у відвідуванні психотерапевта.

Слід починати лікування простатиту у чоловіків якомога раніше. Адже нерідко хвороба є причиною безпліддя і порушення функції запліднення: сперматозоїдів стає менше, вони повільніше пересуваються, також можуть з’явитися домішки в спермі.

Лікування хронічного простатиту грязями

Лікування урологічних захворювань — одна з спеціалізацій санаторію «Куяльник». Терапія проводиться тільки в реабілітаційний період. Для цього призначаються різні процедури з використанням грязі і ропи Куяльницького лиману: ректальні тампони, висхідні і циркулярні душі, лікувальні грязьові і ропні ванни. Також може бути призначений масаж або ЛФК.

Крім основного способу дії, грязі мають протизапальний ефект, покращують артеріальний і венозний тиск в судинах члена. Також вони надають позитивний ефект на емоційне здоров’я хворого, покращують його гормональний фон.

При спостереженні і дотриманні рекомендацій лікаря, відсоток лікування досить високий.

Однак не потрібно забувати про профілактику простатиту. Регулярне відвідування лікаря, правильне харчування, здоровий спосіб життя і фізичні вправи допоможуть уникнути виникнення цієї хвороби. Для вторинної профілактики виникнення простатиту фахівці прописують імуномодулюючі препарати.