Артроз — це хвороба через яку суглоби деформуються і частково або повністю втрачають свою рухливість. Недуга розвивається повільно і має хронічний характер. Спочатку уражаються хрящі всередині суглобів, потім запалюються і деградують тканини навколо них.

Артроз суглобів — одна з найпоширеніших хвороб, в усьому світі, вона займає третє місце після онкології і хвороб серця. В тій чи іншій мірі від неї страждає більше 80 відсотків населення.

Причини розвитку артрозу

Причина для прогресування хвороби — порушення обміну речовин в тканинах, через що хрящі стають менш еластичними. Це може бути спровоковано як на клітинному рівні, так і від механічних пошкоджень, наприклад, тріщин. Через свою недугу хрящам не вистачає живлення складними білками протеогліканами, що також впливає на їх функціонування.

Суглоби часто вражаються через спадкову схильність, гормональні перебудови і збої, у вигляді ускладнень після лікування псоріазу або ревматоїдного артриту. Щоб запобігти розвитку захворювання, потрібно уникати серйозних і неправильних навантажень на суглоби. Також лікування артрозу може знадобитися при наявності зайвої ваги, зниженому імунітеті, сильних отруєннях організму, неправильному харчуванні. Також недуга безпосередньо пов’язана з професіями, де необхідно докладати велику силу або піднімати важкості.

Симптоматика захворювання

  • Захворювання завжди супроводжується хворобливими відчуттями. При артрозі колінного суглоба ноги болять під час руху. Ночами біль не відчувається, але в міру протікання і розвитку хвороби, ногам потрібно більше часу для відпочинку. На останніх стадіях гострий біль виникає навіть у моменти спокою. Також суглоби реагують на зміну погоди і пір року.
  • Лікування артрозу тазостегнового суглоба часто призначається занадто пізно. Все тому що на початкових стадіях недугу проявляє себе не сильними і не частими болями. Але якщо вчасно не звернути увагу на цю патологію, хвороба може призвести до серйозних проблем і навіть до інвалідності.
  • Проблеми з рухливістю суглобів. На перших етапах артрозу цей симптом не виражений, але чим далі хвороба прогресує, тим більша ймовірність появи кісткових утворень — через це суглобова щілина стає набагато менше.
  • Хрускіт з’являється, коли кістки труться одна об одну. Чим далі розвивається недуга, тим більш характерним хрускітом вона супроводжується. На останніх стадіях він супроводжується сильними болями;
  • Напруга в м’язах, розташованих навколо суглоба;
  • Поява деформацій. На суглобах з’являються різні патології у вигляді наростів і пухлин;
  • Якщо коліна опухають і деформуються, лікування артрозу колінного суглоба потрібно призначати негайно.

Санаторно-курортне лікування артрозу

Грязі з Куяльника вже давно застосовуються при артрозах і артритах. Завдяки їх цілющим властивостям значно поліпшується кровотік, живлення вітамінами навколосуглобових тканин, налагоджується обмін речовин, з організму виводяться шкідливі бактерії, і, звичайно ж поліпшується функціонування опорно-рухової системи. Також грязелікування допомагає зняти запалення і позбутися від хворобливих відчуттів. Завдяки процедурам дегенеративно-дистрофічні процеси протікають набагато повільніше.

Деякі цитокіни провокують запалення суглобів і хрящів. Грязі скорочують кількість цих молекул в організмі. Завдяки чому осередок запалення ізолюється і локалізується, і пацієнт відчуває себе значно краще. Також проходячи терапію значно поліпшується стан структури колагенових волокон і сполучних тканин. помітні поліпшення в роботі системи кровообігу, суглобів і м’язів.

Процедури в санаторії «Куяльник»

  • Процедури призначаються лікарями професіоналами в залежності від того:
  • На якій стадії перебуває хвороба;
  • Як вона себе проявляє;
  • В якому стані знаходиться організм і його серцево-судинна система;
  • Чи є супутні хвороби.

Від цих факторів буде залежати те, якої температури будуть накладатися аплікації.

Санаторне лікування артрозу має на увазі такі процедури:

  • Грязьові аплікації «трусики», «штани» або «чоботи» — в залежності від того де знаходиться осередок захворювання. Курс терапії — щодня протягом 12 днів по 15-20 хвилин. Температура грязі — 40 градусів;
  • Накладення грязьових аплікацій на все тіло. Курс терапії – 10 процедур, які застосовуються через день. Температура грязі — 38 градусів.
  • Грязьові ванни з додаванням мінеральної води з свердловин «Куяльника». Температура рідин у ванні — 36-37 градусів.
  • Призначають 10-12 процедур через день.
  • Компреси з вмістом грязьового розчину. Їх можуть накладати на уражений суглоб як на 1 годину, так і на цілу ніч;

Крім перерахованих процедур також в санаторії «Куяльник» використовуються ванни з ропою, підводне витяжіння кінцівок, кінезотерапію, різні масажі і рефлексотерапію.

Путівка в санаторій розрахована на 18-24 дня.