Остеохондроз — це дуже поширена хвороба. Вона вражає міжхребцеві диски і хрящі, найчастіше її можна зустріти у людей середнього і похилого віку. Однак перші симптоми захворювання можуть відчуватися ще в молодості — в 20-30 років. Ранні стадії остеохондрозу проявляються у вигляді оніміння і ниючих болів в спині, слабкості в кінцівках. Ці симптоми посилюються в русі і при навантаженні на спину.

Різновиду хвороби

Остеохондроз буває:

  • шийним;
  • грудним;
  • поперековим.

Шийний остеохондроз виникає, якщо людина сидить за комп’ютером у неправильному положенні, часто знаходиться за кермом чи в нерухомому стані. Недуга проявляється у вигляді мігрені, ломоти в кінцівках і плечовому відділі, запамороченні. Найсерйозніше наслідок остеохондрозу — спазм або перетискання хребетної артерії. Це призводить до погіршення кровотоку і поганої подачі крові в мозок.

Остеохондроз грудного відділу провокує появу болей між ребрами, лопатками і в грудях. Далі наступають дорсалгія і дорсаго. Дорсалгія — болі, які стають все сильніше до ночі, їх не має під час руху. Дорсаго — гострі болі, що викликають утруднення дихання. Найчастіше грудний остеохондроз є наслідком сколіозу або пошкодження спини.

Але найпоширенішим різновидом захворювання є поперековий остеохондроз. Біль в цьому випадку зосереджується в попереково-крижовому відділі або в ногах. Також недуга провокує виникнення грижі і запальних процесів в сідничному нерві. Остеохондроз може призвести до захворювань жіночої репродуктивної системи і проблем з потенцією, порушення функціонування сечової системи і шлунково-кишкового тракту. Найсерйознішим ускладненням є синдром «кінського хвоста», коли людина частково або повністю втрачає чутливість в нижніх кінцівках, також може наступити параліч. Лікування остеохондрозу в цьому випадку потрібно починати негайно.

Причини розвитку остеохондрозу хребта

Серед причин, які призводять до появи недуги, виділяють наступні:

  • Сидячий спосіб життя, відсутність фізичних навантажень;
  • Патології опорно-рухового апарату від народження: наявність викривлення хребта, ніг, плоскостопості і т.д.
  • Підняття важких речей з неправильного положення;
  • Зайві кілограми;
  • Неправильний режим харчування;
  • Травма спини або хребта.

За даними статистики, у багатьох країнах хвороба вразила більше 50% населення. Така ж ситуація спостерігається і в Україні. У 7 чоловік з 10 зустрічається остеохондроз на ранніх стадіях. Однак з роками хребет зношується, і біль при остеохондрозі посилюється. В якості профілактики його розвитку, потрібно збільшити свою щоденну фізичну активність, займатися спортом. Хоча слід пам’ятати, що спорт не завжди йде на користь — неправильне виконання вправ призводить до ще більших проблем.

Симптоми і лікування остеохондрозу

Симптоматика цього захворювання може бути різною і залежить від його стадії і області розвитку. Про наявність патології потрібно задуматися, якщо у вас:

  • Сильні мігрені і запаморочення;
  • Гострий біль в спині, який «стріляє в ногу»;
  • Погіршення настрою без причини;
  • Скуті відчуття в хребті і його окремих областях;
  • Оніміння кінцівок;
  • Біль в серці і багато іншого.

Найчастіше хворі скаржаться на больовий синдром, який викликає компресія нервових корінців в різних відділах хребта. При цьому больові відчуття виникають в іншій частині тіла. Наприклад, при остеохондрозі шийного відділу хворіти може не тільки шия і спина, а й руки, голова і навіть обличчя. Біль в таких випадках буває різна — слабка або сильна, що не припиняється або скороминуща. Часто вона настає раптово, і терпіти ці «простріли» неможливо.

Застосування грязей для лікування остеохондрозу

Лікувальні грязі з Куяльницького лиману застосовуються, коли симптоми зникають або стають менш вираженими. У санаторії «Куяльник» спеціалізуються на усуненні залишкової симптоматики хвороби, а також на профілактиці остеохондрозу.

Грязь і ропа при лікуванні остеохондрозу хребта надають сенсибілізуючий і протизапальний ефект, нормалізує роботу нервової системи, допомагає прискорити реабілітацію і сприяє більш швидкому лікуванню пацієнта.

Для цієї недуги використовуються грязьові аплікації з температурою 38-40 градусів. Їх накладають на запалений осередок максимум на 15 хвилин. Мінімальна терапія, яку необхідно пройти — 8-10 процедур.

Слід зазначити, що хоча в «Куяльнику» і спеціалізуються на грязелікуванні, але також лікарі застосовують і інші процедури, наприклад, кінезотерапію або ропні ванни. Проходити курс лікування можна в гострий і підгострий період. Також терапія протипоказана пацієнтам з неврологічними розладами.