Кіфоз – це хвороба, що вражає хребет. Вона має кілька різновидів і відповідно різну симптоматику. На перших стадіях патологія проявляється тільки у вигляді поганої постави, сутулості, але в міру протікання захворювання, починають з’являтися сильні деформації хребта – горб або як його ще називають «кругла спина». Найчастіше кіфоз вражає грудний відділ, але нерідко він поєднується з Лордоз в поперековому і шийному відділі. Спровокувати захворювання можуть дуже різні чинники. У багатьох хворих було діагностовано плоскостопість, крівошеесть, рахіт та інші хвороби подібного типу. У більш дорослому віці через кифоза може розвинутися остеоартроз, що вражає колінні і тазостегнові суглоби. Дуже поширені випадки появи проблем з роботою внутрішніх органів, в тому числі шлунково-кишкового тракту. Жінки скаржаться на болі в органах репродуктивної системи, а чоловіки – на больовий синдром в паху і проблеми з сечовипусканням.

Методи виправлення кифоза у дорослих

Існує 2 види лікування кіфозу – консервативний і хірургічний. Але оперативне втручання – це ризик, тому його використовують у вкрай рідкісних випадках.

  • Консервативне лікування. Раніше при кіфозі призначали корсети, але після їх застосування нерідко потрібно оперативне втручання. Тому сьогодні використовуються фізіотерапевтичні процедури в поєднанні з інноваційні корсети, що допомагають тримати хребці в правильному положенні. Якщо кіфоз – це наслідок остеопорозу, то спочатку необхідно вилікувати головну хворобу. Призначається медикаментозна терапія, з використанням препаратів що містять кальцій, вітамін D, біфосфонати і різні вправи. Слід зазначити, що в дорослому віці, корсет не допоможе позбутися від горба, він лише полегшить біль. Тому важливо помітити недугу якомога раніше, щоб позбутися від нього ще в підлітковому віці – до 14 років.
  • Реабілітаційні методики. Часто лікар рекомендує пацієнтам займатися ЛФК з реабілітологом. Якщо займатися регулярно і за гарною програмою, можна значно зменшити больовий синдром, зміцнити хребет і повернутися до нормального рухливого способу життя.
  • Хірургічне втручання. Операції на хребті у дорослих мають безліч ризиків. Тому він призначається тільки в серйозних випадках, коли болю занадто сильні, консервативні методи лікування не допомагають, а деформації прогресують і заважають нормальному життю.

Санаторне лікування кіфозу

Консервативні методи широко представлені в санаторії «Куяльник». Тут вже більше 150 років спеціалізуються на лікуванні хвороб і травм опорно-рухового апарату. Крім ЛФК, масажів, гідрокінезетерапіі, також призначаються процедури з використанням грязей і ропи з Куяльницького лиману. Ці природні речовини насичені чи не усією таблицею Менделєєва, корисними мінералами і гормонами. Пропонуються такі процедури як газогрязьові ванни, грязьові аплікації, компреси, підводне витягування хребта в РАПН басейні.

Варто відзначити, що підводне витяжіння показує результати набагато краще, ніж при оперативному втручанні.

Корсет при кіфозі рекомендується носити тільки по кілька годин на день. Інакше ви можете нашкодити м’язам і зв’язкам спини – вони будуть ослаблені, що тільки спровокує прогресію захворювання.

Перш ніж призначати лікування, фахівці санаторію призначать комплексне обстеження. Щоб діагностувати захворювання, обов’язково потрібно зробити рентген грудної клітини. Також для уточнення кута викривлення хребта може призначатися КТ.

Після проходження лікування в санаторії «Куяльник», пацієнти відчувають себе значно краще. Ідуть болю і запальні процеси. А завдяки правильному харчуванню та приємного клімату південного регіону ви зможете відчути себе набагато здоровіше в цілому. Дотримуючись рекомендацій лікаря і не забуваючи про заходи профілактики, можна уповільнити прогресію патології і жити нормальним життям.