Хвороба гінекологічного характеру завжди є небажаною і часто несподіваною для жінок і дівчат. Поява ерозії шийки матки у жінок — досить часте явище серед захворювань дітородних органів. Відсутність скарг ще не говорить про те, що ви здорові. Навіть у представниць слабкої статі, які не ведуть статеве життя трапляються такі неприємні «сюрпризи».

Дамо точне визначення цього захворювання, щоб точно розуміти з чим ми маємо справу. Ерозією матки (або ектопією) називають патології, порушення цілісності, різні дефекти епітелієм, що можуть супроводжуватися виразками на слизовій піхви, неприємними виділеннями. Залишаючи поза увагою дане захворювання, ви ризикуєте зіткнутися з серйозними наслідками для вашого організму.

Ерозія супроводжується почервонінням, про яке вам може сказати тільки фахівець на огляді. Шийка матки — такі собі «ворота», які захищають цей орган від небажаного потрапляння різних інфекцій. Коли всередині неї є запалення, вона стає вразливою, що підвищує ризики потрапляння шкідливих мікроорганізмів і бактерій. Якщо ви не почнете лікування захворювань репродуктивних органів негайно, у вас можуть бути проблеми з тим, щоб мати дітей. Ерозія може привести навіть до виникнення ракових клітин.

Ерозія шийки матки. Причини появи.

Перша причина появи цього захворювання — елементарне ігнорування відвідування лікаря-гінеколога. Адже її можна попередити заздалегідь. Відвідувати лікаря необхідно як мінімум раз на півроку. Немає скарг? Все одно треба сходити на огляд — не нехтуйте своїм здоров’ям.

Коли у жінок виявляють дана недуга, вони задаються питанням — які на це причини? Дефект епітелію може бути викликаний низкою причин.

Причини можуть бути пов’язані з:

 • Особливостями статевого життя. Це може бути ранній або занадто пізній початок статевого життя. Безліч партнерів в сексі теж є приводом до появи хвороб і запалень шийки матки.
 • Інфекціями, які викликають різні захворювання (вірус герпесу, хламідіоз тощо) і вже наявність хвороб.
 • Травмами. У спортсменів, після хірургічних втручань, операцій, абортів.
 • Порушення правил гігієни. Невідповідні або неякісні засоби можуть викликати порушення мікрофлори і дисбактеріоз, а вони здатні призвести до утворення виразкових змін.
 • Порушеннями гормональної системи у жінок або дівчат. Вагітність, підліткові зміни, стрес і ряд інших причин.
 • Слабкою імунною системою.
 • Психоемоційними потрясіннями, тривалим стресовим станом.

Для точного визначення причини виникнення захворювання огляду мало, необхідно зробити аналізи і пройти обстеження. На підставі результатів аналізів на мікроорганізми гінеколог зможе побачити точну картину, визначити причину і прописати лікування.

Ерозія шийки матки. Симптоми і лікування

Печіння, свербіж в області низу живота (піхви, матки), кров’янисті або темні виділення слизової після сексу, больові відчуття — одні з найбільш частих симптомів. Рецидивна молочниця також часто супроводжує ерозію.

Лікування ерозії — непростий процес, але якщо не відкладати і почати на ранніх етапах, то вилікувати ерозію буде набагато швидше. Лікування можна розділити на медикаментозне і хірургічне. Лікар підкаже який варіант підійде вам в конкретному випадку.

Перш ніж приступити до лікування необхідно викорінити збудників захворювання — гормональні порушення, запалення і т. д. Ерозію потрібно лікувати комплексно.

Методи лікування:

 • Гормональні таблетки, протизапальні, вагінальні свічки, антибіотики.
 • Хімічна коагуляція — припікання ерозії. Застосуємо для родили дівчат або на першій стадії захворювання.
 • Кріодеструкція.
 • Лікування радіохвилями.
 • Грязелікування.
 • Як лікувати ерозію шийки матки в санаторії?

  Грязелікування — один з ефективних методів позбавлення від ерозії. Грязь має бактерицидну, протизапальну дію, покращує кровообіг і кислотність слизової піхви. У санаторії «Куяльник» спостерігається поліпшення стану пацієнтів вже через пару тижнів.

  Особливості захворювання

  Ерозії шийки матки можуть з’явитися у жінок різних вікових груп — як у вагітних, що не родили, так і дівчат після пологів.

  • Ерозія шийки матки при вагітності. Ерозія у дівчат в положенні може сформуватися як до вагітності, так і в процесі. Крім перерахованих вище причин, приводом до її появи може стати збільшення матки, що природно при виношування дитини. Варто зауважити, що окремі методи лікування стають табу — про припікання не може бути й мови. Це може нашкодити нормальному формуванню плода. У санаторії «Куяльник» гінеколог підкаже які процедури підходять конкретно у вашому випадку.
  • Ерозія шийки матки у жінок, які не народжували. Для тих, хто ще не має дітей, лікування дефекту шийки матки повинно стати важливим завданням. Сподіватися що захворювання пройде само собою не можна. Ігнорування лікування може стати причиною ускладнень при вагітності і пологах в подальшому.
  • Ерозія шийки матки після пологів. Складні пологи, ослаблений імунітет після пологів можуть стати факторами, що впливають на формування виразкових утворень.