Непрохідність маткових труб — одна з причин безпліддя, що зустрічається найчастіше. Неможливість зачати дитини обумовлена ​​однією причиною або безліччю факторів. Це не захворювання, а лише його симптом.

Проблеми, що викликають безпліддя

Є безліч варіантів хвороб, які не дозволяють зачати і народити здорову дитину. Серед них:

  • часткова або повна непрохідність маткових труб;
  • Розлади і хвороби ендокринної системи;
  • Анатомічні зміни статевих органів;
  • Імунологічні проблеми, які викликають підвищену чутливість репродуктивної системи.

Неможливість настання вагітності обумовлена ​​індивідуальними факторами — патологіями, що протікають в організмі. Причиною для цього можуть стати захворювання сечостатевої системи, в першу чергу це стосується хронічних інфекцій, інтоксикації і шкідливості професії. Але спровокувати його можуть і інші проблеми — цукровий діабет, ожиріння та інші недуги, викликані порушенням обміну речовин. Також дівчатам, які хочуть завагітніти слід пам’ятати про здоровий спосіб життя і уникати голодування, нестачі вітамінів, сильної перевтоми і стресів.

Симптоми непрохідності маткових труб

Звичайно, всіх хвилює питання, як ця хвороба себе проявляє і чи можна її помітити в повсякденному житті. Ніяких болів і нездужання ця патологія не викликає і багато жінок довгий час живуть з нею і навіть не підозрюють про її існування. Але лікування непрохідності маткових труб може знадобитися, якщо протягом року дівчина займається незахищеним сексом, а зачати дитини все не виходить. Також ознакою хвороби є розвиток позаматкової вагітності, коли запліднена яйцеклітина блокується і не може просуватися далі і розвивається в зародок прямо в трубі.

Однак по мірі розвитку хвороби з’являються і симптоми, які складно ігнорувати. Це:

  • Сильні і гострі болі внизу живота;
  • Запаморочення і нудота;
  • Втома і потемніння в очах;
  • Непритомність.

При такій симптоматиці хвору необхідно терміново госпіталізувати. Стадія, на якій знаходиться патологія і її ознаки можуть оцінити тільки кваліфікований лікар. На більш пізніх етапах розвитку захворювання можуть бути виявлені спайки, анатомічні порушення, зміни труб і різні запалення. Побачити все ці симптоми можна тільки за допомогою процедури гістеросальпінгографії або соногістеросальпінгоскопіі.

Причини виникнення непрохідності маткових труб

Зараз більшість захворювань жіночої репродуктивної системи успішно виліковуються. Але вилікувати безпліддя вдається не у всіх випадках. Якщо раніше жінка страждала від запальних процесів в органах малого таза, надалі може наступити часткова або повна непрохідність маткових труб. Беспліддя, що Настало внаслідок цієї патології безпліддя називають вторинним.

Тому причиною є злипливий процес, найчастіше настає при гонореї, септичному аборті, хірургічних внутрішньоматкових втручань та інших захворюваннях. Через це труби стають щільніше, перегинаються, не залишаючи просвіту. Через них не може пройти ні яйцеклітина, ні сперматозоїди, нерідко патологія впливає на функціонування яєчників. А це в свою чергу впливає на роботу ендокринної системи. І хоча перегин матки не завжди провокує безпліддя, він впливає на швидкість руху сперматозоїдів.

Чи лікується непрохідність маткових труб в санаторії?

Найчастіше лікарі рекомендують медикаментозне лікування, але іноді варто подумати про альтернативу — терапію в санаторії. У «Куяльнику» спочатку визначається причина захворювання. Найчастіше — це старі запалення і їх наслідки. Лікарі позбавляються від першопричини і призначають амбулаторне лікування. Якщо немає протипоказань до застосування лікувальної грязі, пацієнтка проходить санаторно-курортну терапію.

Так як вилікувати непрохідність маткових труб в санаторії «Куяльник»? Грязелікування має протизапальну, знеболюючу та десенсибілізуючу дію. Для лікування непрохідності на курорті застосовуються тампони у піхву, ванни і басейни з грязями або ропою, різні масажі і фізіопроцедури.

Процедури, які є в санаторії дуже популярні, тому щороку сюди приїжджає дуже багато жінок, які хочуть поправити своє здоров’я. Поєднання медикаментозного і санаторних процедур в «Куяльнику» показує дуже гарні результати. До того ж на території санаторію чисте повітря, що також благотворно впливає на здоров’я пацієнтів.