Існує 4 стадії целюліту. Визначити їх можна самостійно.

 • I стадія — практично непомітна. Можуть проявлятися такі симптоми як більш легка поява синців, невелика набряклість або збільшення підшкірно-жирового шару.
 • II стадія — порушується мікроциркуляція крові, при натисканні видно «апельсинову кірку», блідий колір шкіри, зниження тонусу м’язів.
 • III стадія — нерівність на поверхні шкіри видно і без натискання, в стані спокою. Знижується температура тіла в даному місці. З’являються вузлики, ущільнення, що складаються з жирових клітин, тяжкість в ногах (якщо область поразки в цьому місці).
 • IV стадія — зустрічається рідко, характеризується хворобливими відчуттями, особливо при пальпації, видно великі з’єднання, характерні при целюліті.

Целюліт. причини і лікування

Причини появи целюліту досить прості і знайомі всім. Після вагітності, в результаті неправильного способу життя, куріння і вживання алкоголю у жінок втрачається еластичність шкіри. Причиною може стати гормональний збій, стрес і спадкова схильність. А також вживання нездорової їжі, яка не тільки не багата корисними мікроелементами, а й містить зайвий жир, призводить до того що незабаром ми помічаємо у себе на тілі «апельсинову кірку».

Що відбувається під шкірою? Змінюється кількість і якість структурних колагенових волокон, що підтримують шкіру. Порушується рівномірність підшкірної сітківки і структура підшкірно-жирового шару. Так з’являється целюліт.

Досить часто жінок турбує целюліт на ногах і попі. Лікування «апельсинової кірки» в даних місцях проводиться комплексно. Ефективне лікування целюліту передбачає дотримання порад лікаря і дієтолога. Які ж методи боротьби з ненависним целюлітом є в арсеналі:

 • грязьові аплікації
 • Правильне харчування
 • душ Шарко
 • Ропні ванни, з додаванням шавлії і ефірних масел
 • Підводний масаж душем
 • Ручний масаж ураженої целюлітом області
 • Фізичні вправи, ЛФК

Спеціаліст санаторію призначає фізіотерапевтичне лікування, яке здатне надати розсмоктуючу дію, поліпшити крово- і лімфообіг, підвищити якість шкірного покриву.

У санаторії «Куяльник» найкраще з цією неприємністю впорається лікувальна грязь лиману. Як проводиться процедура і який ефект спостерігається в результаті? Лікувальна Куяльницькому бруд нагрівається до температури трохи вище температури тіла людини — до 38-44 градусів Цельсія. Як правило, лікар радить проводити грязьові аплікації через день або два дні поспіль з перервою на третій. Процедура триває не більше півгодини. Щоб домогтися бажаного результату потрібно пройти курс лікування в 15-18 процедур.

Завдяки корисним властивостям бруду і підвищеній температурі відновлюється кровообіг в місцях з порушеною структурою тканин, поліпшується колір шкіри, зменшується обсяг підшкірного жиру.

Помилкою багатьох жінок, які страждають целюлітом є голодування. Це дуже неефективна методика — організм не тільки не бореться з підшкірним жиром, але ще більше починає накопичувати його в такому стресовому стані. Необхідно поступово змінювати звички харчування і впроваджувати фізичні вправи в своє життя, більше гуляти на свіжому повітрі. До того ж, повітря Куяльницького лиману здатне наситити організм корисними мінералами і позбавити від токсинів.

Целюліт на ногах. Причини і лікування.

Причини появи кірки на ногах ті ж, що і на інших частинах тіла. Лікувати можна прийомом ванн і масажем (з ефірними маслами), як підводним, так і звичайним. Радять робити обгортання грязями, але тільки дотримуючись усіх правил і порад лікаря. Лікувальна фізкультура і здорова їжа також здатні звести нанівець целюліт як на ранніх стадіях, так і на пізніх. Різниця лише в часі, адже чим раніше почати лікування, тим простіше позбутися від захворювання.

Целюліт на попі. Причини і лікування.

У жінок, які ведуть малорухливий спосіб життя часто турбує целюліт на попі. Лікування даного типу базується на комплексному застосуванні грязей і ванн, ЛФК та ​​інших процедур.

Як бачите, в санаторії «Куяльник» можна не тільки «встати на ноги» при серйозних захворюваннях, але також стати молодше і красивіше. До того ж, здравниця працює у другу зміну, що дозволяє всім роботягам приходити сюди після роботи. Заліська Елеонора Володимирівна, досвідчений лікар-терапевт — допоможе і підкаже правильне рішення і направлення в лікуванні даної неприємності та ряду інших захворювань. Записуйтеся на прийом за телефонами, вказаними на сайті.