Генітальний інфантилізм матки — це небезпечна хвороба, яка часто призводить до проблем при виношуванні дитини і безпліддя. На перших етапах це захворювання себе ніяк не проявляє, і багато жінок навіть не підозрюють про його наявність в організмі. Чим раніше недуга буде виявлено, тим успішніше буде її лікування. У сучасній медицині існує багато дійових методик, але найбезпечнішим і ефективним способом буде застосування фізіотерапії. Хороші результати показує терапія з використанням грязі, що вже не один десяток років пропонується в санаторії «Куяльник», особливо при лікуванні хвороб сечостатевої системи у жінок.

Причини генітального інфантилізму

В основі захворювання генітальний інфантилізм лежить нерозвиненість статевої системи, що істотно впливає на функціонування органів. До цього могли привести важкі дитячі хвороби, збої в роботі або живленні залоз ендокринної системи. Часто причина криється в авітамінозі, отруєнні токсинами або спадковій схильності. Перші ступені генітального інфантилізму можна помітити в ранньому або підлітковому віці (невідповідність в розмірах матки і маткових труб). При такому захворюванні завагітніти можливо, але можуть бути серйозні ускладнення, викидні.

Ознаки генітального інфантилізму

Найпоширенішими ознаками захворювання є затримка і нерегулярність місячного циклу, сильні болі під час менструації. При цій хворобі також помітна недорозвиненість статевих органів, наприклад, занадто вузька піхва або маленькі статеві губи. Слід зазначити, що дівчата з таким захворюванням зазвичай невисокого зросту, мають вузькі стегна і грудну клітку. Діагностувати цю патологію можна тільки після відвідин лікаря і проходження УЗД, яка дозволить побачити ехоознаки генітального інфантилізму.

На даний момент використовується ряд технологій і методик, серед яких є і бальнеогрязелікування. В грязі лиману міститься велика кількість корисних мінералів, які благотворно впливають на жіночий організм і сприяють швидкому одужанню. Вони також сприяють зачаттю і нормальному виношуванню дитини.

Санаторне лікування генітального інфантилізму

Одна з основних спеціалізацій «Куяльника» — гінекологічні захворювання. В санаторії працюють лікарі високої кваліфікації, які призначать правильне лікування і допоможуть успішно позбутися від недуга.Перед призначенням терапії, необхідно пройти огляд у гінеколога, всі лабораторні та інструментальні дослідження. Так лікар зможе побачити загальну картину здоров’я пацієнтки. Потім призначається медикаментозна терапія і різні процедури з використанням грязей.

Властивості грязей

  • Грязь остигає і віддає своє тепло тілу. Завдяки таким процедурам весь організм прогрівається, насичується киснем, що сприяє кращій роботі кровоносної та лімфатичної системи;
  • В ропі містяться різні мікроелементи — бром, йод, азот, сірководень і багато іншого. Ці елементи позитивно впливають на жіночі статеві органи. Також завдяки солям, які містяться у воді і грязях, стимулюється робота яєчників, щитовидної залози.
  • У ній також містяться гормони, які за своєю структурою схожі на естроген. Вони допомагають в лікуванні гіпоплазії;
  • Грязі підвищують імунітет і мають протимікробну дію;
  • Пелоїди в грязі зміцнюють м’язи матки і роблять її набагато еластичнішою.

Лікування генітального інфантилізму в санаторії

У терапію для лікування гіпоплазії входять комплекс таких процедур:

  • Апплікаціі-«труси» і апплікаціі-«штани» з температурою до 42 градусів. Процедури призначаються через день або рідше. Тривалість сеансу — максимум 20 хвилин;
  • Вагінальні тампони і ванночки із застосуванням пелоїдів.
  • Заняття в ропному басейні;
  • Гальванотерапія з використанням грязей;
  • Газогрязьові ванни, висхідні душі.

Найбільш дієвого ефекту можна домогтися якщо застосовувати комплекс процедур. Також рекомендується багато часу проводити на природі, відпочивати, приділяти час лікувальній фізкультурі. На успішність лікування впливає дотримання правильного режиму дня і збалансованого харчування. У комплекс терапії можуть входити гінекологічні масажі, гідрокінезотерапія та багато іншого.

У санаторії «Куяльник» ви зможете не тільки позбутися від проблеми, яка вас турбує, але і поправити своє здоров’я в цілому.