Якщо жінка не може завагітніти протягом півроку після припинення використання контрацептивів, це можна вважати сигналом для тривоги. Необхідно проконсультуватися з гінекологом і пройти повне обстеження, так як діагностика може показати жіноче безпліддя.

Причини жіночого безпліддя

Хоча в медицині відомі випадки, коли на можливість зачати дитину впливає здоров’я подружжя. Жіноче безпліддя зустрічається набагато частіше, ніж чоловіче. Його можуть викликати захворювання, що протікають в організмі, спадковість, емоційні розлади і багато іншого.

На думку дослідників, до жіночого безпліддя можуть призвести більше 20 причин, серед яких порушення в процесі овуляції, наявність непрохідності маткових труб, новоутворення на матці, запалення жіночих статевих органів, різні інфекції, переривання вагітності, а також порушення обміну речовин і, звичайно, вік. Від безпліддя можуть страждати жінки, які ніколи не були вагітні або ті, хто виносили дитини з ускладненнями або нормально.

Ознаки безпліддя

Як правило у безпліддя немає ніяких особливих симптомів. І найчастіше це не хвороба, а лише її наслідок. Тому діагностувати його може тільки лікуючий лікар, який проведе повне обстеження, лабораторні та інструментальні дослідження і виявить первісну причину.

Але одним з головних факторів жіночого безпліддя можна вважати порушення в роботі ендокринної та нейроендокринної системи. Якщо у жінки помітно збільшився індекс маси, змінився колір шкіри, а в малому тазу відчувається значне ущільнення і хворобливі відчуття, значить розвиваються гінекологічні захворювання, які і не дають нормально зачати дитину.

Побачити деякі симптоми безпліддя можна тільки за допомогою лабораторних досліджень:

  • Гормональні порушення та в результаті гормональне безпліддя;
  • Наявність інфекційних захворювань;
  • Проблеми в розвитку і функціонуванні органів малого таза;
  • Проблеми з роботою щитовидної залози.

Також провівши УЗД можна виявити пухлини, досліджувати маткові труби, оглянути матку і її стінки.

І хоча така проблема може з’явитися з різних причин. Не варто забувати про профілактичні заходи — дівчата і жінки повинні вести здоровий спосіб життя, ретельно стежити за інтимною гігієною та імунною системою.

Класифікація безпліддя

Безпліддя може бути абсолютним, коли вилікувати його не можна і таким, яке можна вилікувати. Непрохідність маткових труб і інші захворювання, пов’язані з маткою, є причиною безпліддя у жінок найчастіше. Це, в поєднанні з гормональними порушеннями ускладнює лікування жіночого безпліддя.

Непрохідність труб і внаслідок неможливість завагітніти з’являється через спаєчні процеси. А що стосується гормональних проблем, то частіше за все вони виникають після запалень яєчників і вроджених патологій жіночої сечостатевої системи. Через це яйцеклітина дозріває неправильно або не може пройти по трубах. У всіх випадках виявлення проблем з гормональним фоном необхідні спеціальні технології дослідження — однієї консультацією у лікаря не обійтися.

Діагностика жіночого безпліддя

Щоб виявити проблему, через яку пара не може завагітніти, потрібно звернутися до лікаря. Обстеження необхідно пройти як жінці, так і чоловікові. Можливо причина криється в поганій роботі чоловічої репродуктивної системи або відсутності сперматозоїдів.

Лікарі повинні зробити УЗД, взяти аналізи крові, різні мазки і забори, які допоможуть побачити повноцінну картину хвороби і знайти оптимальний спосіб її вирішення.

Лікування жіночого безпліддя в санаторії

Існує багато методів лікування жіночого безпліддя. Традиційна медицина передбачає використання різних препаратів, хірургічне втручання. В цей же час можна віддати перевагу санаторного лікування. У «Куяльнику» вже не один десяток років успішно проводять лікування з використанням грязей і ропи. Це можуть бути як ванни, басейни або душі з ропою, так і вагінальні і ректальні тампони з використанням очищеної грязі.

Завдяки своїм цілющим властивостям грязь сприяє реабілітації після хвороби, знімає запалення, які провокують проблеми в роботі яєчників і згодом заважають настанню безпліддя.

Крім антибіотиків і корисних мінералів, також в грязях містяться гормони, схожі з естрогеном, які покращують функцію яєчників.

Бальнео- і грязелікування нерідко прописують перед штучним заплідненням. Але також при лікуванні жіночого безпліддя в санаторії пропонують інші процедури: лікувальна фізкультура, гімнастика, гінекологічні масажі і багато іншого, що в комплексі значно покращують здоров’я жінки.